İmplant Diş Neden Sallanır?

İmplant diş son yıllarda uygulanma oranı oldukça artmış olan bir tedavi yöntemi. Bu sebeple siz de implant diş tedavisi uygulamış ya da uygulamayı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, Antalya implant diş neden sallanır? Aslına bakılırsa bu sorunun kesin bir cevabı olmamakla birlikte implant dişin sallanmasının arkasında genelde iki temel sebep yatar. Bunlardan ilki tıbbi başarısızlıktır.

Yapılan her müdahalenin tam verimlilik sağlaması elbette beklenemez. Ancak yetersiz kişilerce uygulanmış ve hijyen kurallarını hiçe sayan uygulamalar implant dişin sağlam olmamasına, takıldıktan sonra sallanmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için siz de kliniğimizde tamamen profesyonel ve hijyen kurallarına uyarak yapılan uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Hasta Kaynaklı Durumlarda İmplant Diş Neden Sallanır?

İmplant dişin sallanmasının bir diğer sebebi de hasta kaynaklı durumlardır. Tahmin edilebileceği gibi, dişe uygulanan bu tip bir tedaviden sonra ağız ve diş bakımına özen göstermek gerekir. Herhangi bir ameliyat sonrası hastaların ilgili bölgeye fazladan bakım yapması gibi implant uygulamasından sonra da hastalardan ağız ve diş bakımlarına özen göstermesi beklenir. Peki, hasta kaynaklı durumlarda implant diş neden sallanır? Sigara içmek, dişlerin temizliğine özen göstermemek ya da alkol tüketmek hastaların implant uygulamasına zarar verebilmektedir. Bu sebeple biz klinik olarak bu tarz uygulamalardan sonra sağlıklı bir beslenme ile birlikte diş fırçalama ve diş ipi kullanımı alışkanlığının kazanılmasını tavsiye ediyoruz.

Dikkatli Bir Hastada İmplant Diş Neden Sallanır?

Yukarıda bahsedilen durumlardan herhangi birini yaşamamanıza rağmen implant dişiniz sallanıyorsa bunun altında farklı sebepler yatıyor olabilir. Peki, ağız bakımına dikkat eden bir hastada implant diş neden sallanır? Bunun sebebi ağızda başka bir yerde enfeksiyon vb. bir durum olabilir. Bu tarz hastalara tavsiyemiz en kısa sürede kliniğimize gelerek detaylı bir kontrolden geçmeleridir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH