İmplant Diş Ne Kadar Sürede Yapılır?

Diş tedavisinde cerrahi bir operasyon olarak uyguladığımız ve son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden implant yöntemi işletmemizde de birçok hastamız için uygulanmaktadır. Hastalarımız tarafından genel olarak implant diş ne kadar sürede yapılır sorusu merak edilmektedir. Ortalama bir süre olarak bir implant operasyonunun 10 ile 30 dakika arasında değiştiği söylenebilir.

İmplant Uygulama Kapsamı Ve Süresi

İmsak uygulamalarında implant diş ne kadar sürede yapılır sorusuna cevap olarak önemli bir yanıt hasta için uygulanacak implant sayısı ve hastanın çene kemiği yapısı gibi etkiler gösterilmektedir. Doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen muayene çalışmaları sonrasında gerekli implant sayısı belirlenerek çalışmaların yapılacağı sürenin belirlenmesi mümkün olmaktadır.

İmplant Diş Tedavisi Ve Uygulama Aşamaları

İmplant tedavisinin uygulanacağı hastalarda implant diş ne kadar sürede yapılır sorusu önemli konuların başındadır. Öncelikle hastaların sağlık durumları kontrol edildikten sonra çene kemiğinin yapısı ve implantın uygulama ihtimalleri belirlenir. Daha sonra implantın kemiğe vidalanması ve protezlerin hazırlanarak implantlara vidalanması ve kontrol işlemleri bulunur.

Yorum Bırak

nine + 20 =