İmplant Diş Modelleri

Diş kayıplarının görülmesi gibi durumlarda öncelikle diş içerisinde oluşan çürüğün giderilmesi için belirli bir miktarda dolgu tedavisi yapılması ve dolgu tedavisinin etkisini yitirmesi sonrasında kanal tedavisi yapılması ve son noktada da diş kaybı yaşanması gibi durumlarda implant tedavisi yapılması gerekebilir. İmplant tedavisi, diş eti bölgesinde oluşturulan bir vida imkanı sayesinde üzerine diş kaplamasının yapılmasıyla eksik dişlerin tamamlanmasını sağlamaktadır. Son yıllarda merkezimiz bünyesinde profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen tedavi işlemlerinde farklı Antalya implant diş modelleri ile tedavi sonuçları sağlanabilmektedir.

İmplant Diş Modelleri Nasıl Değişiklik Gösterir?

Birçok insan özellikle diş problemlerinin çözümü sonrasında ortaya çıkan görüntünün estetik bir yapıya sahip olmasını ve problemlerinin tamamen çözülmesini talep etmektedir. Bu nedenle merkezinizde gerçekleştiğinden implant diş tedavileri sırasında geleceğe yönelik olarak düşünülen bir noktada implant dişlerin estetik bir görünüme sahip olmasına çok yüksek özen gösterilmektedir. Bu nedenle uygulanan implant diş modelleri genellikle çok yüksek bir estetik görüntü oluştururken, aynı zamanda da kalitesi ile uzun yıllar boyunca diş sorunları yaşamadan sağlıklı bir hayat sürdürmenizi sağlayacaktır.

İmplant Diş Modelleri Neye Göre Belirlenmektedir?

Hastalarımızda ağız yapısı, diş yapısı ve diş eti yapısına göre belirlenmekte olan implant diş modelleri birçok farklı bir şekilde görülmektedir. Bu diş tiplerinden biri olarak öncelikle oval diş tipi, bütün dişlerin köşeli ve oval bir yapıya sahip olması şeklinde ortaya çıkmaktadır. Farklı bir model olarak genç diş ipi sayesinde kesici dişler diğer dişlere göre daha oval ve daha sivri olabilmektedir. Yine benzer şekilde gelişkin estetik diş tipi uygulamaları sağlanabildiği gibi doğal diş estetik tip uygulamaları gibi farklı modellerde bulunmaktadır. Bu noktada implant modelleri için hekimlerimizle görüşerek net bir bilgi sağlayabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH