İmplant Diş Fiyatları 2019

İnsanların yaşları ilerledikçe, sağlıksız beslenme şartları ve yetersiz ağız ve diş bakımı sonucu zaman içinde diş kayıpları meydana gelir. Diş kayıplarının olması kişinin sosyal imajını zedelediği ve öz güven yetersizliğine sürüklediği gibi sindirim sisteminin başlangıcı olan dişlerin eksik olması neticesinde yeterli çiğneme yapılamayacağı için farklı sindirim sistemi problemlerine de yol açar. Bu gibi eksik dişlerin tedavi edilmesi için diş hekimlerinin en çok tercih ettiği implant diş uygulamasında titanyum metalinden üretilen diş kökleri kullanılır.

Titanyum insan vücuduna zarar vermeyen bir element olup çiğneme ve ısırma gibi baskı ve dirençlere karşı oldukça dayanıklıdır. İmplant diş uygulamalarına başlanmadan önce hastanın ağız içinde ve dişlerinde enfeksiyon varsa kesinlikle tedavi edilmelidir. Daha sonra implant diş uygulamasına geçilmelidir. Tedavi sürecinde hastanın ihtiyacı olan tüm tetkikler yapılmalı ve ayrıntılı çene kemiği röntgenleri çekilmelidir. Çene kemiği röntgenleri hastanın diş kökleri hakkında detaylı bilgi verdiği için çok önemli olup tedavi sürecinin belirlenmesinde büyük rol oynar. İmplant diş uygulamaları diş hekimleri tarafından yapılır. Antalya implant diş fiyatları 2019 yılında ne kadar diye merak edenler bir diş kliniği ile görüşmelidir.

İmplant Diş Uygulaması Kimlere Yapılır?

İmplant diş uygulaması ağız içinde eksik olan dişlerin yerine yapılır. İmplant kökünün üzerine uygulanan dişler sayesinde kişilerin çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları daha rahat ve konforlu olur. Herhangi bir sebeple yaşanan diş kayıpları sonucunda dişin yeri boş bırakılırsa zaman içinde dişler çene kemiği üzerinde kayarak diş eğriliklerine neden olur ve bununla birlikte görsel imaj bozulur. Bu nedenle implant diş uygulaması önemli bir uygulamadır. Ancak dişler çekildikten hemen sonra implant diş yapılmaz, belirli bir zaman geçtikten sonra çene kemiğine uygulanan titanyum kök ile çene kemiği kaybı önlenir.

Diş hekimlerinin tercihi olan implantlar piyasada kalitelerine göre sınıflandırılmıştır. İmplant diş için birinci kalite titanyum kök alınmalıdır. Aksi takdirde kişilerin sık enfeksiyon geçirmeleri kaçınılmaz olur. İmplant diş uygulanması sırasında yandaki dişlere zarar görmez. Ancak burada implant diş uygulanacak hastanın çene kemiği dokusunu yeterli olması gerekir. Diş kökündeki enfeksiyonlar, diş çekimi yerinin boş kalması zaman içinde çene kemiğinde doku kaybına neden olur. Bu gibi durumlarda ivedilikle sorunlar giderilerek implant diş uygulamasına geçilir. Yara iyileşmesinin uzun sürdüğü hastalarda implant tedavisi ile birlikte doku iyileştirmeyi artıran tedavi uygulanır.

İmplant diş tedavisi bazı durumlarda kesinlikle uygulanmaz. Bunlar arasında kan hastalıkları, bağışıklık sistemi hastalığı olanlar, diyabet hastaları, alkol bağımlıları, karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlar, henüz kemik gelişimini tamamlamış olan bebek ve çocuklar, kemoterapi alan ve çene bölgesine radyoterapi alan hastalar sayılabilir. Bunun yanında diş gıcırdatma problemi olan hastalarda implant kırılmalarının yaşanabileceği mutlaka aktarılmalıdır.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant dişler cerrahi bir müdahale olduğu için lokal anastezi altında ve steril şartlarda uygulanır. İmplant dişe başlamadan önce çene kemiğine implant için oyuklar açılır ve implant kökler içine yerleştirilir. İyileşme döneminde implantın vidaları takılır. İmplant diş uygulamasında tam iyileşme sağlandıktan sonra protezler takılır. Üst çene yaklaşık 4 ayda iyileşirken alt çenede bu süre daha kısa sürer ve 3 ayda tamamlanır. İmplant diş tedavisi cerrahi bir müdahale olduğu için ağız içine uygulanacak implant sayısına göre süre değişir. İmplant diş uygulamasından sonra ki ilk bir kaç gün ılık ve sıvı gıdalar tüketilmelidir. Daha sonra yara iyileşmesi tamamlanınca gıda kısıtlaması kalkar.

İmplant Diş Uygulaması Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İmplant diş uygulamasını takiben ilk gün ağız içi çalkalanmamalı ve gargara gibi basınçlı işlemler yapılmamalıdır. Tükürük yutulmamalı ve dışarı tükürülmelidir, sigara içilmemelidir. Yara iyileşmesi tamamlanıp kanama riski ortadan kalkınca rutin ağız bakımı yapılmalıdır. Dişlerinizi fırçalarken implant dişler zarar görecek diye korkmadan implant dişleri de özenle ve hassas bir şekilde fırçalamalısınız. Geceleri diş ipi ve fırçalama sonrası da ağız içi solüsyon kullanarak tam koruma sağlayabilirsiniz. İmplant uygulamasının ücretleri ürünün yapılış malzemesi ile doğru orantılıdır. Çünkü implant uygulamasında titanyumun sınıfları vardır. Saf titanyum olan ürünler ithal ürünler oldukları için daha yüksek maliyetlere uygulanır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH