İmplant Diş Ağız Kokusu Yapar mı?

 Ağız kokusu çoğu kişinin şikâyetidir. Kişi dişlerini düzenli fırçalasa, ağız bakımını yapsa ve çürük olmasa bile ağız kokusundan yakınabilir. Çünkü ağız kokusunun tek nedeni olduğunu söyleyemeyiz. Birden çok nedeni olan ağız kokusu için “Antalya implant diş ağız kokusu yapar mı?”sorusu gündeme gelmektedir. İmplant dişlerle ilgili tüm soruların en doğru mercii dişleri yapan doktorlardır. Sizler kliniğimize uğrayarak da ağız kokunuzun nedenlerini uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Ağız kokusunun temelde yatan nedeni bulunmadan önlenmesi mümkün değildir. Kliniğimize gelerek gerekli tetkikleri yaptırabilirsiniz.

Uzmanlarımızdan  “İmplant Diş Ağız Kokusu Yapar mı?” Cevapları

Ağız kokusunun nedenleri arasında dişlerin ve ağız bakımının yeterli olmamasını sayabiliriz. Dişler düzenli fırçalanmıyorsa ve ağızdaki kalıntılar yemeklerden sonra temizlenmiyorsa ağız kokusu olabilir. Aynı şekilde asitli içeceklerden sonra ağız yıkanmalıdır. Bunların dışında çürükler ve bazı estetik kaplamalar da ağız kokusuna neden olan faktörlerdir. Sorunun temelde yatan nedeni tespit edilirse tedavi de kolaylaşacaktır.

“İmplant diş ağız kokusu yapar mı?”sorusuna uygun teknik kullanılarak yapılan implantın ağızda koku yapmayacağı cevabını verebiliriz. İmplant sonrası ağız kokusu varsa bu durumu doktorunuzla paylaşmalısınız. Doktorunuz size doğru tetkiklerden sonra istediğiniz yanıtı verecektir. Ağız kokusu İmplant kaynaklıysa çözümü yine doktorunuzdadır. İmplant kaynaklı değilse ve doğru saptamalar yapılırsa kokunun kaynağı bulunacak ve ortadan kaldırılacaktır. Böyle durumlarda sorundan çok sebebin önemli olduğu araştırılmalıdır.

İmplant Diş Ağız Kokusu Yapar mı? Ağız Kokusu Nasıl Çözülür?

İmplant süreci ciddi bir diş yapım sürecidir. Bu aşamayı doğru klinik ve doğru uzmanlarla atlatarak İmplant sonrası sorun yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Uzmanlarımız diş problemlerinde sizlere profesyonel destek vererek ağrısız ve acısız bir süreç geçirmenize yardımcı olacaktır. Uygulama sonrasında ağız kokusuna ortam hazırlamayacak yöntemlerle işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. “İmplant diş ağız kokusu yapar mı?”sorusunun detaylı cevabını uzman doktorumuzdan alabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH