Hasara Göre Kanal Tedavisi

Hasara Göre Kanal Tedavisi

Kanal tedavisini oluşumu dişin özünün yani pulpasının çıkarılmasıdır. Dişin merkezinde bulunan dişözü iplik benzeri bir dokunun adıdır. Dişözü hasar görmesi ya da ölmesinin sonucunda çıkarılması işlemi süresidir. Hasar gören diş yapısının bu şekilde bir tedavi yoluyla diş tedavi edilir. Hekimlerce gerçekleştirilen kanal tedavisi ne kadar sürer tam olarak dişin şekline ve hasarın boyutuna bağlı bir durumu temsil eder.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavi dişin özünün çatlaklar, çürüyen dişin sonucu ya da dişte önceden oluşmuş bir darbenin sonucunda meydana gelen bir durumun etkisi ile zarar görmesiyle tedaviye sebep olmasıdır. Pulpası çıkarılan diş için tedavi şekli için öncelikle hekimlerce belirlenen dişin yapısına uygun şekilde bulunduğu yere bir delik açılır. Sonrasında pulpa yerinden çıkarılarak bu çıkarılan yerdeki sinirler ile kök kanalları temizlenir. Genişletilen bu alan daha sonrasında yapılacak olan kanal dolgusu tedavisi için hazır bir hale getirilir. Peki bir kanal tedavisi ne kadar sürer? Bir seanslık olan yarım ya da bir saatlik kadar süresi olan tedaviye ek olarak birkaç seanstan oluşan bir tedavi süreçlerimiz olan kanal tedavi sonunda diş hekimlerce gereken özen ile yapıldıktan sonra kişilerce bir ömür kullanılabilmesi için doğru ağız bakımı yapılmalıdır.

Doğru Kanal Tedavisi

Doğru bir tedavi imkanı sunmakta olup bizler hakkında detaylı bir bilgi için internetten ulaşım mümkündür. Sağlık hizmeti detaylarının yanında iletişim bilgilerinin de bulunduğu adresten bizlerle bire bir iletişime geçerek hizmet detaylarımız ile fiyat seçeneklerimize kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Dişözünü tedavisi olan kanal tedavisi ne kadar sürer? Daha çok dişin hasarına bağlı olarak değişim gösterirken yarım saat, bir saat ya da birkaç seanstan oluşan şekillerde oluşabilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH