Diş Tedavisi

Eksik Diş Yerine Ne Yapılabilir?

Eksik Diş Yerine Ne Yapılabilir

Ağız içerisinde eksik bir dişin görünümü kişinin gülümsemesini etkilediği gibi pek çok problemde oluşturabilir. Diş eksikliği; diş eti hastalıklarına, şiddetli diş çürümesine, yaralanmalara veya genetik problemlere neden olabilir. Bu nedenle diş eksikliği pek çok sağlık problemine neden olabilmektedir. Bu tarz problemler ile karşı karşıya kalmamak için diş eksikliği probleminizi uzman bir diş hekimine danışarak tedavi ettirmeniz gerekmektedir.

Eksik diş problemi aynı zamanda diş diziliminizi olumsuz yönde etkileyebilir. Diş eksikliği tedavi edilmediği süre boyunca eksik dişin yarattığı sorunlar gözle görülene kadar içten sorunlar yaratabilir.

Bu nedenle eksik dişiniz olduğu zaman vakit kaybetmeden uzman bir diş hekimine danışmanızda fayda vardır.

Eksik Diş Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Eksik diş yerine diş implant tedavisi, takma diş tedavisi, köprü tedavisi ve kompozit köprü tedavisi gibi pek çok tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

Diş implant tedavisi son zamanlarında sıkça uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Eksik dişleri değiştirmek için başvurulan diş implant tedavisi ile gerçekten de mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Eksik diş tedavisi için uygulanan bu yöntemde çene içerisinde bir çapa görevi gören implanta ve takma dişin görünen kısmı olarak işlev gören kurona dayanmaktadır.

Kron ile yiyecekleri normal dişleriniz gibi parçalayabilirsiniz. Diş implantınızı diğer dişleriniz gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diş implantları en yaygın olarak yaptırılan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Diş implantları aynı zamanda gerçek diş gibi göründüğü için dışarıdan bakıldığı zaman oldukça doğal görünmektedir. Diş implantları aynı zamanda kişilere kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir