Dolgu Neden Yapılır Ve Diş Dolgusu Neden Düşer?

Dolgu Neden Yapılır Ve Diş Dolgusu Neden Düşer?

 

diş dolgusu neden düşer

Günümüzde diş hekimliği tarafından geliştirilmiş birçok farklı teknoloji ile birlikte diş çürüklerinin tedavi edilmesi noktasında en çok kullanılan sistemlerinden birisi dolgu yapılmasıdır. Çürüme etkilerinin başlamış olduğu dişlerde iç kısımda oluşan boşluğun giderilmesi ve dişin iç kısmından hava almasının engellenmesi ile birlikte yeniden kullanılır hale getirilmesi için diş dolgusu işlemi yapılır. Genel bir şekilde doktorlar tarafından belirtilen bir durum olarak diş dolgusu neden düşer sorusunun cevabı kalitesiz malzemelerle yapılmış dolgular ve yanlış tedaviler olarak belirtilmektedir.

Diş Dolgusu Neden Düşer Ve Asıl Sebepleri Nedir?

Merkezimiz bünyesinde hastalarımız tarafından diş çürükleri ile ilgili tedavi başvurusu yapıldığında gerçekleştirilen incelemeler sonrasında öncelikle diş çürümesinin engellenebilmesi ve dişin belirli bir süre daha kullanılabilmesi için dolgu tedavisi uygulanmaktadır. Bu noktada en çok uygulanan tedavi amalgam dolgu tedavileridir. Günümüzde kullanılan sistemler arasında ise kompozit dolguların yapılması gibi farklı tekniklerde kullanılmaktadır. Fakat bu noktada en önemli soru, diş dolgusu neden düşer sorusu olmaktadır. Bu konuda verilebilecek en net cevap diş dolgu işlemi yapılırken ara maddelerin kalitesiz bir şekilde seçilmesi ve uygulamanın profesyonelce yapılmamış olması olarak gösterilebilir.

Diş Dolgusu Neden Düşer Ve Nasıl Önlenmelidir?

Ağzınızda gerçekleştirmiş olan diş dolgularının düşmesinin engellenmesi için belirli önlemler alınabilir. Dolgunun düşmesi sonrası yeniden aynı diş üzerinde dolgu yapılması zor olmakla birlikte dişin çürümesinin önüne geçilmesi de daha zor bir işlem olmaktadır. Dolgu yapılmış diş ile çok sert maddelerin kırılmaması ve çerez gibi yiyeceklerin bu diş üzerinde baskı oluşturmasının engellenmesi sağlanmalıdır. Bir noktada diş dolgusu neden düşer sorusunun cevabı olarak verildiği gibi kaliteli uygulama yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH