Doğal Bir Dış Yapısı İçin Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

porselen diş kaplama nasıl yapılır

Merkezimiz bünyesinde diş tedavisi için başvuran hastalarımızın hekimlerimiz tarafından diş kontrolleri yapıldıktan sonra kaybedilmiş birçok diş veya çürükler üzerinde kaplama işlemlerinin yapılması ile tekrar doğala yakın bir şekilde diş kullanımı oluşturulabilmektedir. Bu noktada kullanılan porselen diş uygulaması ile birlikte çiğneme ve konuşma işlevinin yeniden sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmektedir. Bu noktada yüz ile uyum sağlayacak porselen diş kaplama nasıl yapılır sorusu sorulduğunda öncelikle mevcut dişlerdeki durumun belirlenmesi ve daha sonrasında kaplamanın yapılması cevabı verilebilir.

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır Ve Ne Kadar Sürer?

Diş tedavi uygulamalarında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan porselen diş kaplama, dişlerin ön kısımlarında bulunan renk değişimlerinde beyazlatma işlemlerinin yapılması ile sonuç elde edilemediğinde tercih edilmektedir. Firmamız, porselen diş kaplama nasıl yapılır sorusuna cevap olarak genellikle dişlerin ön kısımlarında bulunan yüzeye ince bir şekilde porselen tabak yerleştirilmesi cevabını vermektedir. Bu sayede dişler arasında bulunan aralıklar kapatılabilir, kırık dişler tedavi edilebilir ve daha sağlıklı bir diş kullanımı oluşturulabilir. İşlemin süresi dişlerinizin durumuna ve yapılacak kaplamanın özelliğine göre değişmekle birlikte genellikle birkaç seansta tamamlanabilmektedir.

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır Ve Nasıl Korunur?

Merkezimizde hastalarımız tarafından sorulan soruların başında bulunan porselen diş kaplama nasıl yapılır sorusu kadar önemli sorulardan birisi de porselen dişlerin nasıl korunması gerektiğidir. Yaklaşık olarak 10 yıl kullanılabilen porselen dişler, doğru bir şekilde temizlenmesi ve bakımlarının yapılması ile birlikte daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirler. Dişlerin korunması ve yeniden sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için tercih edilen porselen dişler doğru bir bakım yapılmadığında çok kısa sürede lekeler oluşturabilir ve çürüklere neden olabilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH