Diş Tedavisi

Dişlerin Birleşmesi İçin Ne Yapılmalı?

Dişlerin Birleşmesi İçin Ne Yapılmalı

Dişlerimiz dış dünyaya açılan bir kapıdır. Kişilere muhteşem bir özgüven veren dişlerin her daim beyaz ve hizalı bir şekilde olmasını isteriz. Hem yüze hem de gülüşe anlam katan dişlerin ayrık olduğu durumlarda farklı tedavi şekilleri önerilmektedir. Herkes güzel bir gülüşü hak eder. Dişlerin ayrık olması kişileri olumsuz yönde etkilemektedir.

Diş hekimliğinde gelişen teknoloji sayesinde ayrık dişlerden kurtulmanın pek çok yöntemi vardır.

Ayrık dişlerin birleştirilmesi için estetik uygulamalar önerilmektedir. Dişler arasında ayrıklık fazla ise öncelikle diş teli tedavisi önerilmektedir. Diş teli tedavisi ile zaman içerisinde ayrık diş probleminden kurtulmanız mümkündür. Ayrık dişler genellikle üst ön dişler arasında görülmektedir. Bu durum özellikle kişilerin özgür bir şekilde gülümsemesini etkilemektedir.

Kompozit Dolgu Tedavisi

Ayrık diş tedavilerinde sıkça uygulanan bir tedavi yöntemi olan kompozit dolgu tedavisi ile başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Kompozit dolgu tedavisi ile tek seansta ayrık dişlerinizden kurtulmanız mümkündür.

Kompozit dolgu tedavisi sonrasında mutlaka diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ağız ve diş bakımınızı düzenli olarak yapmanızda fayda vardır.

Ortodonti Tedavisi

Ortodontik tedavi kalıcı bir çözümdür. Tedavi sürecinin uzun olması nedeniyle pek çok hasta genellikle diğer estetik yöntemlere başvurmaktadır. Ortodonti tedavisi sonrasında kesinlikle sabitleyici kullanmayı unutmayınız.

Diş gıcırdatan hastaların mutlaka diş hekimi kontrollerini ihmal etmemesi gerekmektedir.

Ortodonti tedavisi ile yüz güldüren sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu tedavi süresi boyunca sadece sabırlı olmanızda fayda vardır. Diş yüzeyinizde herhangi bir kaplama veya aşındırma işlemi olmadan ayrık dişlerinizden kurtulmanız mümkündür.

About Prof. Dr. Özgür SAYIN

Prof. Dr. Özgür SAYIN, 22.05.1973 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Tokat Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp aynı yıl girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir