Diş Sağlığı ve Antalya Ortodonti

Diş Sağlığı

Diş Salığı ve Antalya Ortodonti, Ağız ve diş sağlığı, toplumda pek çok kişinin özen göstermediği bir konuda olsa aslında sağlığı bozulan diş eti ve diş hastalıklarının bazıları iç organlara kadar uzanan hasarlar bırakabilir. Vücut sağlığını korumak için diş sağlığına da dikkat etmek ve özen göstermek gerekir.

Diş sağlığını korumanın en temel yollarından biri daima dişlerinizi ve diş etlerinizi temiz tutmaktır. Tabii ki düzenli periyotlarda dişlerinizi bir diş hekiminin görmesi ve kontrol etmesi de önemli basamaklardan biridir.

Gerek çocukluk ve gelişme çağı olsun gerek hamilelik ve emzirme süreci olsun hayatın her döneminde diş sağlığınıza özen göstermeniz önemlidir.

Antalya ortodonti

Ortodonti, çocuklarda ve yetişkinlerde diş ve çene bozukluklarını tedavi etmeyi amaçlayan uzmanlık dalıdır. Antalya ortodonti denince akla gelen merkezlerden biri olan ve başarılı uzman diş hekimlerinin hizmet verdiği Sayın Ortodonti Merkezi bu alanda çocukların ve yetişkinlerin diş ve çene problemlerine çözüm sunar.

Antalya ortodonti alanında uzman olan hekimler diş ve diş sağlığını korumak için koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile de öncü olan merkezlerdendir.

Diş sağlığını korumaya çocukluk çağlarında başlanır. Süt dişleri dökülen ve yerine kalıcı(sürekli) dişlerin geldiği çağlardan itibaren dişleri koruma altına almak önemlidir. Çocukluk çağlarında görülen ve sık rastlanan parmak emme ve normal olmayan yutkunma gibi sorunların üzerinde durulmalıdır. Sayın Ortodonti çocuklarda mevcut olan diş ve çene problemlerine gerekli ve zamanında müdehaleler uygulayarak bu tarz sorunlara çözüm olmaktadır.

Koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile de Antalya’da Ortodonti alanında öncü hizmetleri sunan Sayın Ortodonti; Ortodonti, Ortognatik Cerrahi, Dolgu ve Kanal Tedavileri, Protezler ve Estetik Diş Hekimliği, İmplantlar , Bonding (Adeviz) Sistemi, Laser Uygulamaları, Diş Eti Tedavileri ve Çocuk Diş Tedavileri alanında hizmet vermektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH