Diş Kaplamada Zirkon Diş Ne Demek?

Diş Kaplamada Zirkon Diş Ne Demek?

Antalya Zirkon diş ne demek? Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve hayat standartlarının artması ağız ve diş sağlığında yeni arayışları da beraberinde getirmektedir. Yapılan diş kaplamaları eskiden doğal dişlerden görünüm olarak son derece uzakken günümüz teknolojisi ile doğala en yakın dişler üretilmektedir. Aslında zirkon dişler estetik kaygıdan ortaya çıkan dişlerdir. Bununla birlikte sağlık açısından ve kullanım kolaylığı bakımından da pek çok artısı bulunmaktadır.

Estetik Görünüm Sağlayan Zirkon Diş Ne Demek?

Zirkonyum dişler beyaz renkli ve doğal diş yapısına en yakın diş malzemeleridir. Diğer uygulamalardan farklı olarak metal desteksiz olarak uygulanır. Bu dişlerin görünümü son derece pürüzsüzdür. Bu dişleri kullanabilmek için kaplama yaptırılabilir veya diş kayıplarına çözüm olarak görülebilir. Zirkonyum maddesi işlenerek porselen ile birlikte uygulama yapılır. Zirkonyum diğer ürünlerden farklı olarak ışığı geçirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle geçirgen olduğundan bahsedilebilir. Doğal dişlere sahip olmak isteyenlerin ilk tercihidir. Metale alerjisi olanlar metal desteksiz zirkonyum diş yaptırmayı tercih etmektedir. Ayrıca zirkon diş ne demek? Konusunda estetik açıdan en güzel görünen dişlerin kaynağı olarak da ifade edilebilir.

Yeni Teknik Zirkon Diş Ne Demek?

Zirkon diş ne demek? Sorusuyla birlikte bu dişlerin sağlık açısından sakıncalı olup olmadığı da gündeme gelmektedir. Zirkon dişler sağlık açısından herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Diş yapımı ya da kaplaması sonrasında az sayıda kişi alerjik sorunlar yaşasa da bu durum kişiden kaynaklanmaktadır. Alerjiye yatkınlık nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Zirkonyum dişler en çok kaplamada ve köprü yönteminde tercih edilir. Kişinin ağız yapısına kolayca uyum sağlamaktadır. Son derece sağlam bir malzeme olması da bir diğer tercih sebebidir. Uzmanlarımızın da önerdiği zirkonyum dişler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH