Diş Eti Yırtılması Tedavisi

Diş etleri dili tutan yumuşak ve sert dokuların tümüne denmektedir. Bu konu ile ilgilenen alana da Periodontoloji denmektedir. Bu dal dişin tutunmasını sağlayan sert ve yumuşak dokuların hastalıkları ve b hastalıkların tedavisinde rol oynarlar. Dişleri çevreleyen ve onları saran bu dokunun bakımının ve temizliğinin düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir. Çene kemiğinin üstünü kaplayan ve çene içerisinde tam olarak dişlerin tutunmasını sağlayan bu bağ dokunun bakımı da dişlerin bakımı kadar önem teşkil eder. Çoğu kişi diş etinde bir sıkıntı olduğunda veya farklı bir durum ile karşılaştığında diş eti ile ilgilenirler. Oysaki düzenli aralıklar ile diş eti bakımının yapılması şarttır. Bazı durumlarda da diş eti yırtılması sorunu ile karşı karşıya kalınabilir. Periodontolojik bir tedavi gerektiren bu sorunda Antalya diş eti tedavisi şarttır.

Diş Eti Yırtılması Tedavisi Nasıl Olur?

Diş eti yırtılması bir gıda veya cisimle gerçekleşeceği gibi aynı zamanda dişlerin yapısından kaynaklanan bir sorun sonucu da zaman içerisinde oluşabilir. Hekimlerimiz diş etinin yırtılması durumları için öncelikli olarak önleyici önlemler alırlar. Ardından düzenli bir diş eti yırtılması tedavisi ile bu sorunun üstesinden gelinir. Çok karşılaşılan bir sorun olmadığından dolayı genelde kişiler böyle bir durum ile karşılaştıklarında paniklerler. Paniğe gerek olmadan diş sağlığı merkezimize gelerek diş eti yırtığını hemen en uygun fiyatlar dâhilinde tedavi ettirebilirsiniz.

Diş Eti Yırtılması Tedavisi İşlemleri

Diş eti yırtılması tedavisi belirli aşamalardan meydana gelir. Bu konuda uzman ve tecrübeli olan diş hekimlerimiz işini en kısa sürede maksimum özveri ile bitirirler. Diş etinin yırtık olan kısmına gerekli cerrahi müdahaleyi yapmadan önce uyuşturma işlemi yerine getirilir. Bu nedenle herhangi bir acı veya sızı hissetmezsiniz. İşlem sonrasında da ağrı olmaması için çeşitli ilaçlar yazılır. Kısa süreli bir operasyon ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Diş eti yırtılmalarında en kısa sürede diş hekimine başvurmak gereklidir. Aksi takdirde açığın bulunduğu alanda enfeksiyon kapabilir ve büyük sorunlara neden olabilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH