Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi Hakkında

Antalya diş eti tedavisi ve hastalıkları konusunda öncelikle hastalığın tanımını yapmak gerekir. diş eti hastalığınız varsa diş etleriniz çizgi boyunca iltihaplanacaktır. Aşamalı olarak ilerleyen durum iltihaplanma, periodontit ve ilerlemiş periodontit olarak 3 farklı şekilde kendini gösterir. Diş eti problemleri için ağız ve diş bakımına dikkat edilmeli ve sorunlar fark edildikten sonra bir uzmana danışılmalıdır.

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi Hakkında Uzman Görüşleri

Diş eti hastalıkları ve tedavisi konusunda bazı belirtiler dikkate alınmalıdır. Çünkü her diş eti hastalığı ağrılı değildir. Bu nedenle ağrı belirtisi vermeden ilerleyebilir.

  • Diş etleriniz fırçalarken kolay kanıyorsa ve diş ipi kullanımı kanamalı geçiyorsa dikkate almalısınız.
  • Sebebini bilmediğiniz ve geçmeyen ağız kokunuz varsa dikkate almalısınız.
  • Bazı diş etleri şişkinlik gösterebilir. Şişen kısımlar kızarır ve hassaslaşır.
  • Sallanan dişler dikkate alınmalıdır.
  • Diş etlerinde çekilme varsa dikkate alınmalıdır.
  • Aşırı hassas dişleri diş eti hastalığının habercisi olabilir. soğuk ya da sıcağa karşı aşırı hassasiyet önemlidir.
  • Dişlerin dizilimindeki farklılık bir belirti olabilir.
  • Bazı durumlarda yemek sırasında diş etlerinde sızı hissedilebilir.
  • Kısmi protez takılırken ağza oturmaması.

Tüm bu belirtiler dikkate alınmalı ve yalnızca ağrı, sızı olması beklenmemelidir. Diş etlerinde görülen herhangi bir değişiklik ve yukarıdaki belirtilerden biri ile bir diş eti uzmanına görünebilirsiniz.

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi için İletişim Bilgileri

Diş eti hastalıklarına karşı diş taşlarının temizlenmesi ve genel ağız temizliğinin yapılması önemlidir. Yılda iki kez diş taşı temizliği yaptırılmalıdır. Diş eti hastalıklarının oluşumunda diş taşı etkili olabilir. Tedavide diğer bir adım ise hastalığın ilerlemesi durumunda yapılacak olan diş taşı temizliği ile kök düzeltilmesi işlemidir. Bazen ultrasonik diş taşı temizliği gerekebilir. Tüm plaklar temizlenerek o bölge hastalıktan arındırılır. Diş eti hastalıkları ve tedavisi için bizimle bu site üzerinden iletişime geçebilir ve uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH