Diş Estetiği Fiyatları 2019

Dişler yüz estetiğinin bütünlüğünü tamamlayan önemli organlardan biridir. Bunula birlikte dişler konuşmaya ve beslenmeye de yardımcı olurlar. Dişlerde oluşan problemler çene ve ağız sağlığını etkilemekle kalmaz, genel sağlık durumunu ve kişinin ruhsal dengesini de doğrudan etkiler. Güzel ve estetik bir gülüş ancak diş estetiği ile mümkündür. Dişlere yapılacak her müdahale diş hekimleri tarafından yapılır. Güzel bir gülüş için yapılan diş estetiği fiyatları 2019 yılında da yapılan estetik müdahaleye göre değişmektedir.

Diş Estetiği Nedir?

Son yıllarda popülerliği daha da artan estetik cerrahi her alanda olduğu gibi dişlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Antalya diş estetiği denildiği zaman sadece düzgün ve beyaz dişler akla gelmemelidir. Diş estetiği ile kişinin daha güzel bir yüz görüntüsü olmasının yanında dişlerinin de sağlıklı olması sağlanır. Diş estetiği diş beyazlatma, lamine uygulama, gülüş tasarımı ve ortodonti problemlerinin giderilmesi amacıyla kullanılır. Diş estetiğinde daha çok estetik görüntü üzerine çalışılsa da diğer branşlar ile iş birliği yapılır. Diş estetiği tedavisine başlamadan önce ağız ve diş hastalığı varsa mutlaka giderilmelidir. Diş eti hastalıkları tedavi edilmeli, çürük dişler dolgu yapılarak onarılmalıdır. Aksi halde ağız içindeki sorunlar giderilmeden yapılan uygulamalar ileri ki dönemlerde daha kötü sonuçlara yol açar.

Yaprak Porselen Uygulaması

Son yıllarda diş hekimliği alanında diş estetiği büyük önem kazanmıştır. Yaprak porselen olarak bilinen lamine uygulaması daha çok gülüş tasarımı amacıyla kullanılır. Kişinin gülüşünde yaşanan sorunları gidermek amacıyla dişlerin yaprak dişler kullanılarak boylarının uzatılabilir. Bunun yanında diş aralığının düzeltilmesi, kırık dişlerin tedavi edilmesi, ön dişlerde oluşan eğriliğin düzeltilmesi, dişlerin beyazlatılması gibi nedenlerle sıklıkla yaprak porselen uygulanır. Yaprak porselen kişiye özel olarak hazırlanır ve diş hekimi tarafından uygulanır. Çok ince porselen oldukları için diş ve diş etlerine zarar vermeden uyum sağlar, kesinlikle diş yüzeyine zarar vermez.

Yaprak porselenler doğal bir gülüşe sahip olmanızı sağlar. Yaprak porselen sadece ön dişlere uygulandığı gibi diğer dişlere de kolaylıkla uygulanabilir. Diş yüzeyine hiç müdahale edilmeden yapılan vakaların yanında bazı durumlarda diş yüzeyi çok ince bir tabaka halinde kaldırılır ve yaprak porselen uygulanır. Diş rengine uygun olarak yapılır. Çok ince oldukları için dişlerde ağırlığa neden olmaz. Yaprak porselen yapmak için öncelikle dişlerde gerekli inceltmeler yapılarak ölçü alınır. Akabinde yapılan yaprak porselen ihtiyacı olan ve ölçüleri alınan dişlere yapıştırılır. Ön dişlerin diğer dişlerden daha uzun olması gülüşün daha estetik durmasını sağladığı için daha çok ön dişlerde kullanılır.

Doğal diş minesi gibi ince ve şeffaf durduğu için doğal görüntüyü yakalamak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Metal içermediği için diş etlerinde morarmaya neden olmaz. Lamine diş uygulandıktan sonra kalem ısırma, tırnak yeme gibi davranışların bırakılması gerekir. Çok sert gıdalar yaprak porselenlere zarar verebilir. Ayrıca diş sıkma ve diş gıcırdatma da yaprak porselenlere zarar verir. Yaprak porselen uygulaması alt çenesi önde olan kişilere, diş sıkma problemi olan kişilere, yeteri kadar diş yüzeyi olmayan kişilere uygulanmaz. Lamine diş uygulaması için üst çenenin alt çeneden hafif önde olması gerekir.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı diş estetiği için en sık uygulanan yöntemlerden biridir. Gülüş tasarımı dudak şekillendirmeden diş boyu ayarlamaya, ayrık dişlerin birleştirilmesinden kırık dişlerin onarılmasına kadar birçok uygulamayı içerir. Gülüş tasarımı yapmak için dişlerin ve diş etlerinin uyumlu ve sağlıklı olması gerekir. Gülüş tasarımını da diş etlerinin ve dişlerin belli bir oranda görünmesi gerekir. Diş etleri çok açıkta olan ve diş boyu kısa olan kişilerde gülüş tasarımı çok iyi sonuçlar verir. Diş hekimi bilgisayar üzerinden uygulama bittikten sonra nasıl görüneceğini size gösterir. Her detay hesaplanır ve ona göre işlem uygulanır. Gülüş tasarımı yapıldıktan sonra güldüğünüz zaman dişlerin daha beyaz ve dolgun görünmesi gerekir.

Gülüş tasarımı diş beyazlatma, yaprak porselen uygulaması ve ortodonti tedavilerini içerir. Ortodonti problemleri olan kişilere gülüş tasarımı yapmadan önce ortodonti tedavisinin bitmesi gerekir. Ortadonti tedavisi de yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süreyi kapsar. Gülüş tasarımı öncesinde hastanın alt çene ve üst çene ölçüleri alınır. Alınan ölçülere göre dişler alçı üzerinde çalışılır. Bilgisayar ortamında yapılan taslağın nasıl göründüğü incelenir ve hasta onay verince uygulamaya geçilir. İşlem diğer tedaviler yoksa kısa sürede tamamlanır.

 

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH