diş dolgusu sonrası yanakta şişlik nedir

Diş Dolgusu Sonrası Yanakta Şişlik Nedir?

Diş yapısı oldukça sağlam durmasına karşın oldukça hassas yapıdadır. Beslenme işlevini gerçekleştiren organ kolaylıkla zarar görürken çeşitli hasarlar meydana gelir. Bunlardan birisi de çürüme durumudur. Çürüme olması dolayısı ile diş minesi aşınırken ilerlemesi durumunda sinirlere kadar bile ilerleyebilir. Bu sebepten ilk aşama olarak diş çürüğünün dolgusudur. Diş dolgusu en sağlıklı yol olmakla beraber ilk aşama olma sebebi diş çürüğünün henüz ilerlememiş olmasıdır. Diğer yandan diş dolgusu sonrası yanakta şişlik nedir diye merak ediliyorsa korkulmamasını gerektiğini belirtmek gerek ardından ağrısı da olması durumunda vakit kaybedilmeden diş hekimine başvurulması gerekir.

Diş Çürüğü Tedavi Şekli Olan Diş Dolgusu Sonrası Yanakta Şişlik Nedir?

Diş çürüğü diş minesi üzerinin işlevini yitirerek kötü bir hal sonucunda asıl amacı olan çiğneme durumunu yapamamasıdır. Aynı zamanda hem estetik açıdan kötü görünen çürük ayrıca da diğer yandan kokuya da sebep olabilir. Diş dolgusu tedavisi diş hekimince yapıldıktan sonra bu durumlar ortadan kalkar. Diğer yandan merak edilen diğer soru diş dolgusu sonrası yanakta şişlik nedir sorusudur. Bunun sebebi apse olarak geçmekle beraber yine bu durum sonucunda panik yapılmadan diş hekimine gidilerek gereken tedavi içeriği belirlenirken duruma bağlı olarak antibiyotik de kullanılır. Tüm içerik yine hekimce belirleneceğinden kişisel bir durum yapılmamalı bunu doktor kontrolüne bırakmak gerekir.

Diş Dolgusu Sonrası Yanakta Şişlik Nedir? Kimlerden Tedavi Alınması Gerekiyor?

Diş dolgusu yapılması çürük için en önemli tedavisidir. Ardından oluşan diş dolgusu sonrası yanakta şişlik nedir konusunda ise cevap yine diş hekimlerindedir. Panik yapılmadan hekimlere başvurmak en iyi çözüm olacaktır. Gereken tüm tanı ve tedavi hekimlerce belirlenen bir unsudur.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH