Diş Dolgusu Nedir

Diş Dolgusu Nedir?

Süt dişlerimiz çocukluk yaşlarımızdan sonra yerlerini ömrümüzün sonuna kadar bir daha değişmeyecek olan dişlere bırakmaktadır. Çocukluk döneminden sonra çıkan dişlerimiz ömrümüzün sonuna kadar ağzımızda kalacağı ve sürekli olarak kullanmak zorunda kalacağımız için dişlerimizin bakımı oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Dişlerimize gerekli bakımı ve özeni göstermememiz durumunda dişlerimiz zaman içerisinde çürümeye başlayacaktır. Dişler üzerinde oluşan çürüme sürekli olarak büyümeye devam edecek zaman içerisinde ilk olarak çürümeye başlayan diş tamamen çürüyecek ve daha sonra bu çürükler diğer dişlere sıçrayarak tüm dişlerimizin işlevlerini zaman içerisinde yitirmesine sebebiyet verecektir. Ayrıca diş çürüğü oldukça büyük bir ağrı meydana getireceği için de insanların oldukça rahatsız olmasına sebebiyet verecektir. Dişlerimizin büyük bir kısmının çürümesi durumunda uygulanan diş dolgusu nedir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanan dolgu tedavisi kapsamında ilk olarak hastalarımızın dişlerinde oluşan çürümüş kısım tamamen dişten ayrılmaktadır.  Dişin boş kalan kısmı ise dolgu malzemesi ile doldurulmakta ve bu sayede diş tamamen çürükten arındırılabilmektedir.

Diş Dolgusu Tedavisinin Avantajları Ve Diş Dolgusu Nedir

Diş dolgusu nedir, günümüzde diş çürükleri ile mücadelede en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Bu tedavi sayesinde dişlerimiz üzerinde oluşan çürük olan bölgeler matkaba benzer bir araç yardımı ile diş üzerinden sökülmektedir. Boş kalan bu yere ise dolgu malzemesi yerleştirerek dişteki boşluk doldurulmaktadır. Bu sayede dişimiz üzerinde bulunan çürük bölgeden tamamen kurtulmak mümkündür.

Hekimlerimiz Aracılığı İle Diş Dolgusu Nedir Sorularınızı Yanıtlayalım

Kliniğimiz bünyesinde çalışan hekimlerimize yönelteceğiniz diş dolgusu nedir sorusunun cevabına internet üzerinden ya da doğrudan kliniğimizi ziyaret ederek oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH