Diş Dolgusu Neden Kokar?

Diş dolgusu neden kokar sorusuna pek çok farklı yanıt verilmesi mümkün olmaktadır. Diş dolgusunun kokması esasında önemli bir sorunun habercisidir. Zira diş dolgusunun kokması demek dişte hala sorunların devam ettiğini de gösterebilmektedir. Bunun için diş dolgusunda bir koku söz konusu olduğunda diş doktoruna görünmek faydalı olmaktadır.

Diş dolgusu neden kokar sorusu genellikle dolgu yapıldıktan sonra koku sorunuyla karşılaşıldığında gündeme gelmektedir. Bu sorunun pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Diş dolgu malzemesinin kaliteli olmaması, ya da diş dolgusunun tam ve düzgün bir şekilde yapılmamış olması, diş dolgusunun kokmasında etkili olmaktadır.

Diş dolgusu neden kokar sorusunun en net yanıtı, diş dolgusu; sorunlu bir dolgu işleminin yapılmasından kaynaklı olarak kokar şeklindedir. Zira kaliteli ve sorunsuz bir diş dolgusu söz konusu olduğunda dolgunun koku yapması mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı diş dolgusu yaparken mutlaka ama mutlaka iyi bir uzmandan destek almak gerekmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH