http://sayinortodonti.com/wp-content/uploads/Antalya-diş-dolgusu-800x520-1.jpg

Diş Dolgusu Neden Kokar?

 

Diş sağlığı insanlar için oldukça önemlidir. Dişlerin ve ağzın sağlıklı olması ve çürüklerin olmaması insanların yaşamına olumlu etki sağlamaktadır. Ancak çürük dişler oldukça sorunlu bir durum olabilmektedir. Bu konuda diş çürümelerinde dolgu tedavileri uygulanabilmektedir. Ancak zaman içerisinde dolgularda kokma olabilmektedir. Bu durumda diş dolgusu neden kokar gibi bir soru sorula bilmektedir. Yapılan diş dolgularının kokmasın da birçok farklı neden olabilmektedir. Bu nedenle diş dolgularının kokması durumunda bir diş doktoruna gidilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde diş dolguları için kokuların giderilmesi sağlanabilmektedir.

Diş Dolgusu Kokusu Durumunda Ne Yapılmalı?

Yapılan dolguların kokması durumu genel olarak dolgularda meydana gelen oynama ve uyumsuzluk gibi sorunlar nedeni ile ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda dolguların yeniden düzenlenmesi gerekebilmektedir. Bu işlemlerin yapılması ve dolguların neden koktuğunun tam olarak öğrenilmesi diş doktoruna gidilerek öğrenilebilmektedir. Oluşan koku durumunda diş dolgusu neden kokar sorusu sorula bilmektedir. Bu durumda diş doktorlarına gidilerek neden kaynaklandığının öğrenilmesi gerekmektedir. Oluşan kokular dişte çürümenin ve sorunların devam ettiğinin de bir göstergesi olabilmektedir.

Diş Dolgusu Kalitesi ve Koku Nedenleri?

Yapılan dolguların sorunsuz ve başarılı bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bu konuda tercih edilecek olan diş doktorları oldukça önemlidir. Sorunsuz bir şekilde dolguların yapılması için konusunda uzman olan diş doktorlarının seçilmesi gerekmektedir. Böyle yapıldığında diş dolgusu neden kokar gibi bir durumla karşılaşmak mümkün olmayacaktır. Düşteki çürüklerin tam temizlenmesi ve dolgunun tam olarak uygulanması yapılacağı için koku ve benzeri sorunlar ile karşılaşmak mümkün olmayacaktır. Bu konuda diş kliniğimiz başarılı bir şekilde sizlere hizmet sunmakta ve diş dolguları ile çeşitli diş tedavilerini uygulamaktadır. Bu konuda en başarılı işlemlerin yapılması be uygun fiyatlar ile yapılması kliniğimizde mümkün olmaktadır.

Antalya Ortodonti yazımıza buradan ulaşabiliriz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH