Diş Dolgusu

Diş Dolgusu Neden Ağrı Yapar?

Diş dolgusu neden ağrı yapar sorusunun cevabı dolgunun nasıl yapıldığında gizli olabilir. Dolgu için dişteki çürük bölge temizlenirken derine inilmiş olabilir. Çürük bölgenin diş sinirlerine yaklaştığı bazı durumlar olabilmektedir. Dolgu sırasında sürülen ilaç nedeniyle uygulama sırasında hissedilmeyen ağrı uyuşukluk geçtikten sonra hissedilmeye başlanır. Ancak bu ağrının bir süre sonra geçmesi gerekmektedir. Aksi durumda kanal tedavisi yapılması gerekebileceğinden hekime başvurulmasında yarar bulunmaktadır.

Soğuk Havada Diş Dolgusu Neden Ağrı Yapar?

Soğuk havada diş dolgusu neden ağrı yapar sorusunun cevabı genellikle dişte bulunan çürüklerin yeterince temizlenmemiş olmasıdır. Ayrıca bu ağrı ve hassasiyetin kaynağı dolgu kenarında kalan açıklık ya da dolgu maddesi ile ilgili olabilir. Bu durumda kişinin yapabileceği bir şey olmadığından hekime başvurulmalıdır.

Üstüne Basılınca Diş Dolgusu Neden Ağrı Yapar?

Üstüne basılınca diş dolgusu neden ağrı yapar sorusunun yanıtı dolguda yükseklik kalmış olması olabilir. Anestezi altında fark edilmeyen bu ağrı kaynağı yükseklik kısa sürede ortaya çıkar ve yükseklik hekim tarafından düzeltildiğinde şikâyet ortadan kalkar.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH