Diş Dolgusu

Diş Dolgusu Neden Ağrı Yapar?

Diş dolgusunun ağrı yapmasının nedeni dolgunun nasıl yapıldığı ile ilgilidir. Dolgu yapımında dişteki çürük bölge temizliği derine inmiş olabilir. Çürük olan bölgenin diş sinirlerine yaklaştığı bazı durumlar vardır.

Dolgu esnasında sürülen ilaçtan dolayı hissedilmeyen ağrı uyuşukluğun geçmesinin ardından hissedilmeye başlayabilir. Fakat bu ağrının bir süre sonra geçmesi gerekir. Aksi halde kanal tedavisi yapılması gerektiğinden diş hekimine başvurulmasında fayda vardır.

Soğuk Havada Diş Dolgusu Neden Ağrı Yapar?

Soğuk havada diş dolgusu neden ağrı yapar sorusunun cevabı ise çoğunlukla dişlerde bulunan çürüklerin yeteri kadar temizlenmemiş olmasından kaynaklıdır. Aynı zamanda bu ağrı ve hassasiyetin kaynağı dolgu kenarında kalan açıklık ya da dolgu maddesi ile ilgili olmaktadır. Bu gibi durumlarda hastanın yapabileceği bir şey olmadığından bir hekime görünmesi gereklidir.

Üstüne Basılınca Diş Dolgusu Neden Ağrı Yapar?

Üstüne basılınca diş dolgusu neden ağrı yapar sorusunun yanıtına gelecek olursak, dolguda yükseklik kalmış olabilir. Anestezi altında fark edilmeyen ağrı kaynağı yükseklik kısa sürede ortaya çıkmakta ve sadece hekim tarafından düzeltildiği zaman şikayet ortadan kalkacaktır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH