Diş Dolgusu Ağız Kokusu Yapar Mı

Diş Dolgusu Ağız Kokusu Yapar Mı?

Dişçiye gidecek olan birçok kişinin aklı sorularla dolu olur. Gerek diş tedavisi gerek de tedavinin öncesi ve sonrası hakkında hastaların aldıkları cevaplar her zaman doğru olmayabilir. Bu sorulardan en sık karşılaşılanı ise diş dolgusu ağız kokusu yapar mı sorusudur. Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur çünkü her vücut tedavilere ve dolgu malzemelerine farklı tepkiler gösterir. Bazen dolgu ya da dolgudan önce uygulanan uyuşturucu malzemenin içeriği gereği 6-7 saat ya da bir gün kadar sürebilen bir koku olabilir. Ancak dolgu sonrası ağızdaki koku kalıcı olursa mutlaka ilgili hekime danışmak gerekir.

Çocuk Diş Dolgusu Ağız Kokusu Yapar Mı?

Ağız dolguları elbette yetişkinlere uygulanmıyor. Çocuklara da gerekli durumlarda çocuk dolgusu olarak adlandırılan, dişlerin çıkma döneminde diş yapısının bozulmaması için geçici olarak yapılan dolgular uygulanabiliyor. Bunlar genelde çocukların dikkatini çekmek için renkli olarak yapılıyor. Bu noktada bazı ebeveynlerin aklına çocuk diş dolgusu ağız kokusu yapar mı sorusu gelebilir. Çocuk dolgularının bazıları meyve aromalı olduğundan uygulandıktan sonraki birkaç saatte buna bağlı bir koku oluşabilir. Ancak rahatsız edici bir koku ilerleyen zamanlarda devam ederse diş hekime danışmak gerekir.

Kalıcı Diş Dolgusu Ağız Kokusu Yapar Mı?

Çocuk dolguları geçici olsa da yetişkinlere uygulanan dolgular kalıcıdır ve bunların uygulanan kişiye ağız kokusu ya da ağrı gibi herhangi bir rahatsızlık vermemesi gerekir. Peki, kalıcı diş dolgusu ağız kokusu yapar mı? Bu sorunun cevabı biraz da dolguyu uygulayan hekimlere ve kullanılan malzemeye bağlıdır. Kliniğimizde kullandığımız kaliteli malzemeler ile biz de hastalarımızın tedavi sonrası semptomları yaşamamaları içi çalışıyoruz. Ayrıca yetenekli hekimlerimiz ile de dolgudan kanal tedavisine her türlü uygulamayı en kaliteli biçimde yapıyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH