Diş Beyazlatma ve Basit Yöntemler

Dişler doğal rengini zamanla iç ve dış etkenlere bağlı olarak kaybeder ve sararmalar başlamaktadır. Sararan ve bakımsız dişler, estetik açıdan kişinin hayatını olumsuz etkileyebilmektedir. Sigara, kafein ve düzensiz diş fırçalama sebebi gibi bir dizi problem zamanla sararma ve renk değişikliğini beraberinde getirmektedir. Peki, sararmış dişler eski beyaz görüntüsüne nasıl kavuşur? Diş beyazlatma yöntemlerinden bir tanesi de evde yapılan diş beyazlatma yöntemleridir. Evde yapılan birkaç ufak işlem ile işe yarar çözümler sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Peki diş beyazlatma evde nasıl yapılır?

Diş Beyazlatma Malzemeleri Nelerdir?

Gliserin, karbonat, adaçayı, sirke ve çilek gibi malzemeler ile doğal ve kısa yollardan ev tipi diş beyazlığı sağlamanız mümkündür. Maliyeti az ve zahmetsiz olan bu yöntemleri kullanarak dişlerinize zarar vermeden etkili beyazlık sağlayabilirsiniz. Bu yöntemlerden en etkili olanlarından biri de gliserin kullanımıdır. Dişlerinizi nazikçe fırçaladıktan sonra birkaç damla gliserini fırçaya damlatarak dişlerinizi oval hareketler ile yavaşça fırçalayabilirsiniz. Hassasiyete yatkın dişler için bu yöntem önerilmemektedir. Gliserin diş beyazlığının sağlanmasının yanı sıra ağız içinde yer alan bakteri ve plakların yok edilmesinde de etkilidir. Diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusunun bir diğer yanıtı da karbonattır. Fırçanıza alacağınız bir tutam karbonat ile dişlerinizi fırçalayarak ve bunu haftada 1-2 kez tekrarlayarak beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken diş yüzeyinin çizilmemesi için nazik hareketler ile fırçalamak şarttır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır konusunda ev tipi beyazlık yakalamak isteyen kişiler için diğer öneriler arasında adaçayı ve tarçın bulunmaktadır. Öte yandan çilek de haftada 3-4 kez tekrarlanabilecek yardımcı diş beyazlatma malzemelerinden bir tanesidir. Son olarak belirtmek gerekirse dişler saf ton beyaz olmayabilir. Her diş tonu birbirinden farklıdır ve diş beyazlığı doğuştan gelen bir özelliktir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH