Diş Beyazlatma Ağrısı Nasıl Geçer Ve Bu Süreçte Ne Yapılmalıdır?

Diş beyazlatma yöntemi günümüzde birçok insanın sağlıklı bir diş görüntüsüne ulaşabilmek için tercih ettiği yollardan biri olmaktadır. Dişlerinin kendi renginden memnun olmayan ya da çürüme ve aşınma sonucunda dişlerinin rengini bozulma olan kişiler gerek estetik kaygılar ile gerekse medikal gereklilikler nedeni ile diş beyazlatma operasyonu yaptırmaktadır. Bu yöntem dişlerin rengini beyaz yapar ya da rengin tonunu eskisinden daha açık hale getirir. Ancak diş beyazlatma operasyonlarından sonra hastaların bir kısmında operasyona bağlı olarak dişlerinde ağrı, sızlama ya da rahatsızlık hisleri görülebilmektedir. Bu gibi durumları yaşayan hastalar, diş hekimlerine danışarak Antalya diş beyazlatma ağrısı nasıl geçer ile ilgili bilgi almaktadırlar.

Diş Rengi Neden Koyulaşır Ve Diş Beyazlatma Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş beyazlatma işlemini yaptırmak isteyen kişiler genellikle çeşitli dışsal nedenlerden dolayı dişlerinin rengi koyulaşmış olan kişilerdir. Dişlerinin rengini bozan ve daha koyu hale getiren bazı etkenler vardır. Bunlardan en yaygın olanı besinler yolu ile oluşan renk bozulmalarıdır. Çay, kahve ya da şarap gibi renkli içecekler ile kola ve gazoz gibi asitli içecekler sık tüketilmeleri durumunda dişlerin renginde bir koyulaşmaya neden olmaktadır. Bununla birlikte dişlere en çok zararı dokunan maddelerden biri olan sigara da dişin doğal rengini bozan dış etkilerdendir. Bu nedenlerden dolayı diş beyazlatma yaptıran hastalar, işlem bittikten sonra bir ağrı duyabilirler. Bu durumda diş beyazlatma ağrısı nasıl geçer diye yöntemler ararlar.

Diş Beyazlatma Ağrısı Nasıl Geçer Ve Operasyon Sonrası Süreç

Diş beyazlatma yaptırdıktan sonra ağrı yaşayan ve bunun için diş beyazlatma ağrısı nasıl geçer diye merak edenlerin ilk denedikleri yöntem ağrı kesiciler olmaktadır. Ancak bu ağrı kesicilerin doktor tavsiyesi üzerine alınması oldukça önemlidir. Bunun yanında işlemden sonra bir süre diş rengini bozabilecek yiyecek ve içeceklerin tüketilmesine ara verilmesi işlemin başarılı olma olasılığını arttıran bir etkendir. Bunun yanında beyazlatma işlemi gören dişler asidik içecekler karşısında hassas durumdadır. Bu nedenle bu içeceklerin tüketiminin minimuma indirilmesi gerekir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH