Çocuklarda Diş Tedavisi Gerekliliği

Altıncı aydan itibaren yaklaşık 3 yaşına dek süt dişleri sürmeye devam eden çocuklarda sağlıklı dişler düzgün beslenebilme ve konuşabilme açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte erken dönemde biberon çürükleri görülebilmektedir. Ayrıca erken dönemde, kalıcı dişlerin yer tutucusu olan süt dişlerinin kaybedilmesi çapraşık dişlere neden olabilmektedir.  Bu nedenle yaşı küçük olsa dahi çocuklardaki diş problemleri tedavi edilmeli ve gerekirse çürük dişler için dolgu uygulaması yapılmalıdır. Erken kaybedilen süt dişleri yerine de duruma göre sabit ya da hareketli yer tutucular kullanılarak daimi dişlerin alanı korunmalıdır. Kliniğimizde çocuk diş tedavileri uygulanmakta olup Antalya ortodontist fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Braket Çeşitleri ve Ortodontist Fiyatları

Yapısı bozulan dişleri düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen ortodonti tedavilerinde en yaygın olarak kullanılan malzemelerden biri de braketlerdir. Braketler gerek çocuklarda gerekse yetişkinlerde kullanılabilen malzemelerdir ve birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Tedavi için hangi braketin seçildiğine bağlı olarak Antalya ortodontist fiyatları değişmektedir. En sağlam olanı metal braketler olmakla birlikte estetik kaygılarla porselen braketler de kullanılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında ortodonti uygulaması yapıldığının anlaşılmasını istemeyenler için kliniğimizde lingual braket uygulaması da yapılmaktadır. Bu yöntemde braket dişin iç yüzeyine yapıştırılmaktadır. Ağız bakımına dikkat edildiği takdirde diş yüzeyine zararı olmayan braketler tedavi sürecinin sonunda hekim tarafından çıkarıldıktan sonra diş yüzeyi temizlenmektedir.

Antalya’da Ortodonti Fiyatları

Antalya merkezinde bulunan kliniğimiz ortodontik bozukluklara çözüm üretmek için profesyonel olarak hizmet vermektedir. Ortodontik bozuklukların sebepleri, ağız ve dişlerin yapısı gibi hususlar her hastada değiştiği ve de tedavi süreci için kullanılacak yöntem ve araçlar da bu hususlara bağlı olduğu için Antalya ortodontist fiyatları yapılan uygulamaya göre değişiklik göstermektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH