Antalya çene tedavisi

Çene Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Çene tedavisi ne kadar sürer sorusunun cevabı tedavi ihtiyacının çenedeki hangi sorundan kaynaklandığına, alt ve üst çeneden hangisinde sorun olduğuna ya da her iki çenede sorun olmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tedavi için tercih edilen yöntemler ve kişinin çene ve ağız yapısı da tedavi sürecini belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Çene Tedavisi Süreci ve Ameliyatsız Yöntem

Çene eklemlerindeki bozukluklar yemek yeme esnasında ağrı oluşumuna neden olduğundan tedavi edilmediği takdirde yaşam kalitesinde azalma meydana getirmektedir. Tedavi olmayı tercih edenlerin hekime ilk olarak yönelttiği sorulardan biri de Antalya çene tedavisi ne kadar sürer sorusudur. Tedavi süreci için öncelikle ameliyatsız yöntemler denenmektedir. Ağrının ilaçla hafifletilmesi ve çeneyi yormayacak bir beslenme tercih edilmesi bu yöntemler arasındadır.

Çene Tedavisi Süreci ve Cerrahi Yöntem

Çene tedavisi ne kadar sürer sorusunun cevabı kullanılacak yönteme bağlı olarak değişmektedir. Ameliyatsız yöntemler ile soruna çare bulunamaması durumunda cerrahi yöntem kullanılmaktadır. Gece plakları ve eklem bölgesine uygulanan enjeksiyonun sonuç vermediği durumda tercih edilen cerrahi yöntem kesin sonuç vermektedir.

Yorum Bırak

five × 4 =