Çene Tedavisi

Çene Genişletme Tedavisi Nedir ve Ne Zaman Uygulanır?

Ortodontik tedaviler arasında bulunmakta olan çene genişletme operasyonları oldukça hassas uygulamalardır. Genellikle çenede bulunan iskelet sistemindeki çeşitli bozukluklarda devreye girmektedir. Alt ve üst çenenin istenen dengede bulunmadığı noktalarda alt çene genişletme operasyonları ile beraber istenen ergonomik yapıya çene kavuşturulmalıdır. Aksi takdirde dişlerin bozuk bir şekilde çıkması ve çok ciddi anlamda çiğneme sorularının olması kaçınılmazdır. Bundan dolayı birçok kişi Antalya çene  tedavisi ne kadar sürer diye merak etmektedir. Kurumumuz tarafından sunulmakta olan tedaviler çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

Çene Genişletme Tedavi Türleri Nelerdir?

Çene genişletme tedavisi ne kadar sürer diyerek firmamızla iletişime geçen birçok kişi oldukça kaliteli uygulamalarla beraber kısa sürede ideal olan çene yapısına ulaşabilmektedir. Çene genişletme tedavilerinde uygulanan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan birisi sabit ortodontik aygıtlardır ve ağzın içerisine yerleştirilecek olan metal braketler ile beraber çenenin istenen yapıya kavuşması sağlanmaktadır. Farklı bir çözüm de hareketli ortodontik aygıtlardır. Burada daha hafif olan çene bozukluklarında çeşitli tedavi aparatları devreye girmektedir. Ayrıca bazı durumlarda dışarıdan müdahale etmek gerektiğinden dolayı ağız dışı aygıtlar da sık bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu şekilde uygulanmakta olan çene genişletme tedavileri ile çenelerin birbirine uyumlu bir şekilde büyümesi sağlanmaktadır.

Kaliteli Çene Genişletme Tedavi Yöntemleri

Kurumunuz tarafından sunulmakta olan bütün çene genişletme tedavi uygulamalarında modern çözümler ön plana çıkmaktadır. Hekim tecrübesi ve kullanılan aparatların kalitesi ile birlikte kısa sürede bozuk olan çene yapıları düzeltilebilmektedir. Çene genişletme tedavisi ne kadar sürer sorusunun en doğru cevabı hastanın çene yapısındaki bozukluklara göre cevap vermektir. Bu şekilde verilecek olan uygulamalarla iki veya üç ay içerisinde düzelebilen çeneler olduğu gibi 6 ayı geçen tedavi uygulamaları da bulunmaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH