Çene Genişletme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ağız ve diş sağlığı konusu önem verilmesi gereken sağlık alanlarından birisidir. Özellikle dişlerin bakımının sürekli olarak aksatılmadan yapılması bu konuda önem taşımaktadır. Bu konular ile ilgili sorun yaşandığında mutlaka gerekli tecrübeye sahip diş hekimleri tarafından tedavi uygulanmalıdır. Bazı durumlarda çene yapısı ile ilgili sorunlar yaşanabilmektedir. Bu durumlardan birisi olan çene genişletme tedavisi ne kadar sürer sorusu için en uygun cevap hastanın durumu ve iyileşme sürecine göre değişiklik göstermektedir olacaktır.

Çene Cerrahisi Tedavileri

Çene genişletme tedavisi ne kadar sürer merak edenler için çene ve ağız yapısında yaşanan sorunlardan bahsetmek gerekmektedir. İnsanların çene yapısı, bazen doğuştan bazen de sonradan yaşanan sorunlardan kaynaklanan sebeplerden bozulabilmektedir. Bu yapı bozukluğu hem estetik olarak hem de işlevsel olarak istenilen şekilde olmamaktadır. Bunlar arasında öne çıkık, kaymış ve dar çene yapıları buluna bilmektedir.

Çene Genişletme Tedavileri

Çene genişletme tedavisi ne kadar sürer sorusu için net bir süreç belirtilemez. Genel olarak hastaların tedavileri cerrahi yöntem ile sağlandığı için iyileşme süreci ya da cerrahi tedavinin durumu hastadan hastaya değişebilmektedir.

Yorum Bırak

four + 15 =