çene eklemi tedavisi nasil yapilir

Çene Eklemi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yüksek niteliklere ve önceliklere sahip olan bir kurum olarak gerçekleştirdiğimiz tüm tedavi yöntemlerinde hastalarımızın sorunsuz bir şekilde hastanemizden ayrılmasını ve hayatlarına doğru bir şekilde devam etmesini amaçlıyoruz. Bu noktada hayat kalitesinin yükseltilmesi için uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olarak çene eklemi tedavisi, çok önemli bir işlem sistemi oluşturmaktadır. Hastalarımız, çene eklemi tedavisi nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olabilmek için öncelikle bu sorunla karşılaştıklarında beklemeden hastanemize başvurmalı ve hekim muayenesinden geçmelidir. Hekimler, yaptıkları muayene sonucunda uygulanması gereken tedavi yöntemini belirleyerek hızlı bir şekilde işleme başlamaktadır.

Farklı Şekillerde Çene Eklemi Tedavisi Nasıl Yapılır?                

Öncelikle çene ekleminde oluşan sorunun belirlenmesi ve daha sonrasında uygulanacak tedavi yöntemlerinin belirlenmesi ile birlikte hızlı bir tedavi yöntemine geçiş sağlanır. Eğer, çene eklemi tedavisi nasıl yapılır gibi bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle ameliyatsız tedavi yöntemleri denenir ve daha sonrasında gereken durumlarda cerrahi yöntemlere başvurulabilir. İlk olarak çene eklemlerinde oluşan ağrılar ve sıkıntılar için beslenme düzeninin değiştirilmesi yani daha yumuşak gıdaların tüketilmesi ve bu sayede eklemin istirahat etmesinin sağlanması gerekir. Ayrıca ağrılar ve sıkıntılar için ilaç kullanımı ve egzersiz tercih edilebilir.

Cerrahi Yöntemle Çene Eklemi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Beslenme düzeniniz değiştirildiyse ve egzersizler ile çene eklemleri rahatlatmaya çalışıldıysa ve buna rağmen tedavi oluşmadı ise cerrahi yöntemlere geçiş uygulaması tercih edilebilir. Cerrahi yöntemlerin kullanılması ile çene eklemi tedavisi nasıl yapılır sorusunda ise öncelikle gece plakları kullanılması daha sonrasında iğne tedavisi uygulanması ve sonrasında da cerrahi yönetime geçiş yapılması gerekir. Genellikle hastaların yüzde 5’in de uygulanan cerrahi yöntemler merkezimizde tamamen güvenilir ve steril ortamlarda uzman hekimlerce gerçekleştirilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH