Çene Cerrahisi Nedir?

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak çok farklı tedavi uygulamaları bulunmaktadır. Dişlerin çok fazla kullanılması ve genellikle tedavilerinin ihmal edilmesi sebebiyle rahatsızlıklar yaşanması normal görülmektedir. Ayrıca çene ve diş yapısı ile ilgili olarak yapısal rahatsızlıklar da bulunabilir. Bu rahatsızlıkları yaşayanlar için tedavi yöntemlerinden bir tanesi çene cerrahisi olarak bilinmektedir. Antalya çene cerrahisi nedir denildiğinde ağız ve çene yapısı ile ilgili olarak yaşanan hastalık ve sorunların cerrahi olarak çözülmesi şeklinde cevap verilebilir.

Çene Cerrahisi Nedir ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çene cerrahisi nedir sorusu ile birlikte başka sorunlarda diş hekimlerinin karşısına çıkabilir. Çene cerrahisi hangi rahatsızlıklar için uygulanır ve hangi tedavi yöntemleri mevcuttur gibi sorular bunların arasında yer alır. Çene cerrahisi diş yapısının bozulmuş olması, gömülü diş, yirmilik diş, kırık olan diş ve çene gibi rahatsızlıklar için uygulanmaktadır. Dişlerin yapısının düzeltilmesi ve gerekli olduğu durumda çekilmesi de bu tedavi seçeneği içerisinde yer alır. Çene cerrahisi ile özellikle kırılmış ve normal şekilde çekilemeyen dişler için çözüm oluşturulmaktadır. Bununla birlikte çene yapısı ve dişler arasında sorun oluşturan yirmilik dişlerin çekilmesi de sağlanmaktadır. Çene eklemleri ve çenenin genel yapısı ile ilgili olarak yaşanan sorunların tedavisi de yine çene cerrahisi içerisinde bulunmaktadır.

Çene Cerrahisi Nedir ve Tedavi Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Çene cerrahisi nedir sorusunun cevabını arayanlar için merak edilen diğer bir konu ise bu tedavinin ücretleridir. Her tedavide olduğu gibi çene cerrahisi içinde hastaya göre ücret belirlemesi yapılır. Tedavi sürecinin nasıl devam edeceği ve kanal tedavisi uygulanıp uygulanmayacağına göre ücretler değişebilir. Bunun için ücretlendirme yapılmadan önce diş hekimi tarafından muayene yapılması gerekmektedir. Muayene sonrasında tedavi ücretleri belirlenebilecektir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH