Antalya Zirkon Diş Kaplama

Antalya Zirkon Diş Kaplama

Antalya zirkon diş kaplama ile dişler daha doğal bir görünüm kazanır. Zirkon diş kaplama tekniği yeni teknoloji ile geliştirilmiş bir porselen kaplama çeşididir.  Kişinin kendi diş yapısına çok yakın estetik bir görünüm kazandıran zirkon diş kaplama zirkonyum maddesi kullanılarak yapılır. Zirkon diş kaplama tekniğinde diğer porselen kaplama tekniklerinde uygulanan yöntem ile kaplama yapılır. Fakat zirkonyum maddesi diş ve diş etlerinde sararma ya da zamanla korozyona uğrayarak bozulma riski taşımaz. Uzun yıllar aynı doğal güzelliği ile kullanılmaya devam edilebilir. Zirkon diş kaplama, diş kaplama alanında en yeni uygulamalardan biri olup birçok avantajı bulunur.

Zirkon Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Antalya zirkon diş kaplama ile zirkon kaplamada kullanılan porselen bloklar tamamen dijital teknikler ile hazırlandığından hata riski minimum olmaktadır. Zirkon diş kaplamanın en büyük avantajı doğal görünümüdür. Diğer kaplama yöntemleri gibi ağızda bir takma diş görünümü yaratmaz.  İmplat üstü protezlerde de kullanılabilen zirkon diş kaplama teknolojisi kesinlikle alerji yapmaz ve diş etlerine zarar vermez. Metal destekli protezlere göre tüm vücut için daha sağlıklı bir uygulamadır.  Zirkon diş kaplama tekniği doku dostu olduğundan sağlıklı bir yöntemdir. Bu kaplama çeşidi çay ve sigara gibi dişleri sarartan etmenlerden etkilenmez ve hep temiz kalır, sararmaz. Özel bir bakım gerektirmez, günlük diş fırçalamanız yeterli olur.

Zirkon Diş Kaplama Nasıl Yapılır?                                 

Antalya zirkon diş kaplama merkezimizden en sağlıklı ve kaliteli zirkon diş kaplama hizmetini alabilirsiniz. Öncelikle zirkon kaplamanın işinde uzman doktorlar tarafından iyi bir merkezde yapılması uygun olacaktır.  Merkezimize zirkon diş kaplama için gelen hastalarımız öncelikle detaylı bir diş muayenesinden geçirilir. Diş eti rahatsızlığı varsa öncelikle bu rahatsızlığı giderilir. Sonra dişler diğer kaplamalarda olduğu gibi bir miktar küçültülür. Sonra özel ölçü maddeleri ile diş ölçüsü hassas bir şekilde alınır. Laboratuar ortamında diş rengine uygun zirkonyum kaplama hazırlanır ve özel yapıştırıcılar ile kalıcı bir şekilde ağza yerleştirilir. Merkezimizde yapılan zirkon diş kaplamayı kendi dişlerinizden ayırt edemezsiniz. Adeta kendi dişleriniz yenilenmiş olur.

 

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH