Antalya tel tedavisi

Antalya Tel Tedavisi

Küçük yaşlarda meydana gelen diş bozuklukları ve şekilsel çapraşıklık gençlerin hoşlanmadığı bir durumdur. Genetik ve çevresel faktörler sebebiyle meydana gelen bu çapraşıklık için birçok sebep vardır. Uzun süreli biberon ve meme kullanımı, ağızda parmak, kalem gibi bir cismin sürekli olarak emilmesi bu sebeplerin en başında gelenleridir. Antalya tel tedavisi hizmeti veren kurumumuz bu gibi sorunların tamamında etkili bir tedavi yöntemi uygulamaktadır.

Antalya Tel Tedavisi Ne Zaman Başlanmalı?

Dişlerdeki çapraşıklığın giderilmesi için genellikle uygulana tel tedavisi için uygun olan yaş

Tel Tedavisi
Tel Tedavisi

12’dir. Teşhis genellikle 6’lı yaşlarda yapılır ve 12 yaşa kadar beklenebilir. Ancak bu yaştan

sonra yapılacak olan tüm tedaviler daha da zor olacaktır. Bununla birlikte tedavi uygulaması yapan kurumumuz daha ileri yaşlarda da tedavi uygulayabilmektedir.

Bu Tedavi Neleri Kapsar?

Çocukların dişlerindeki bu sorunları giderebilmek için kurumumuz bünyesinde diş teli uygulamaları yapılmaktadır. Görüntü olarak daha iyi duran diş arkası braketleri de beğenilen uygulamalardır. Ayrıca dişin içinde yer alan porselen braketler de çok talep görmektedir.

Antalya Tel Tedavisi Ne Zamana Kadar Sürer?

Çocuklardaki bu diş sorununu gidermek için yapılan tel uygulaması bir veya iki yıl sürer. Ancak hastanın durumuna göre uygulanan tedavinin şekline göre Antalya tel tedavisi biraz daha uzun da sürebilir.

Antalya Ortodonti yazımıza buradan ulaşabiliriz.

Yorum Bırak

13 + 19 =

Bizi Arayın