antalya tel tedavisi aşamaları

Antalya Tel Tedavisi Aşamaları

Tel tedavisi ortodonti uzmanı tarafından yapılmaktadır. Dişlerde görülen ayrıklık, çarpıklık ve sıkışıklık sorunları için ortodonti uzmanına gitmelisiniz. Kliniğimiz bu konuda uzman doktorlarımız aracılığıyla gerekli aşamaları gerçekleştirmektedir. Dişlerinde yukarıda belirttiğimiz sorunları olan kişilere uzmanlarımız tarafından tel tedavisi uygulanır. Antalya tel tedavisi aşamaları için aşağıdaki aşamalara dikkat edilmelidir.

Antalya Tel Tedavisi Aşamaları

Tel tedavisi aşamalı olarak ilerlemektedir.

Muayene: Başta bir randevu ile ortodonti uzmanımız ile görüşmeniz gerekir. Muayene sırasında dişlerinizdeki sorunlar belirlenir. Uzmanımız size tedavi şeklini genel hatlarıyla anlatır. Tedaviye başlama, süreç ve sonrasında yaşanacaklar anlatılır. Tel tedavisinde yaşayabileceğiniz olası sorunlar dile getirilir.

Hazırlık Safhası: Antalya Tel Tedavisi aşamaları konusunda ikinci safha hazırlıktır. Hazırlık safhasında öncelikle diş çürükleri tedavi edilir. Bununla birlikte diş eti hastalıklarınızın olup olmadığına bakılır. Dişleriniz için röntgen çektirilir. Son olarak alt ve üst çene örnekleri alınır. Böylelikle hazırlıklar tamamlanmış olur.

Teşhis: Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra uzmanımız tarafından bir plan yapılır. Ortaya konan bilgiler sizinle de paylaşılır. Elde edilen röntgen sonuçları farklı uygulamalar gerektirebilir. Ortodonti çalışmaları başlamadan önce diş çekimi de yapılabilir. Aslında tel çalışmaları diş çekimini içermez. Ama bazı hastaların durumları bunu gerektirebilir. Diğer dişlere yer açmak için bu işlem gerekli görülebilir. Fakat her hastaya uygulanmaz. Bu işlemler sürdürülürken çene durumunuz da incelenir. Bazı çene bozuklukları cerrahi işlem gerektirebilir.

Tedavi Süreci: Tedavi öncesi hazırlıklar bitince tel uygulama işlemine geçilir. İki yöntem kullanılabilir. İlki braketlerin dişlere tek tek uygulanmasıdır. İkinci yöntemde ise işlemler daha kısa sürmektedir. Bu diğerine göre daha yeni bir tekniktir. İlk olarak kişinin dişlerinin ölçüsü alınır. Alınan ölçülere göre diş telleri ayarlanır. Bu işlem sonrası teller çok kısa sürede yapıştırılır.

Antalya Tel Tedavisi Aşamaları İletişim

Antalya tel tedavisi aşamaları yukarıdaki sıraya göre yürütülmektedir. Sizler de uzman doktorlarımız eşliğinde diş teli tedavisini yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz. Tüm aşamaların detaylı bilgisini uzmanımızdan alabilirsiniz.

Antalya Ortodonti yazımıza buradan ulaşabiliriz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH