Antalya ortognatik cerrahi

Antalya Ortognatik Cerrahi

Diş hastalıklarının tedavisi noktasında en sık başvurulan çalışmalardan biri de Antalya ortognatik cerrahi olmaktadır. Yüz ağız ve diş bölgesinde yer alan iskelete dair ya da dişsel bozuklukların düzeltilmesini hedef alan ameliyatlar anlamına gelen bu tedavi yöntemi ile çeşitli sorunlar tedavi edilmektedir.

Antalya Ortognatik Cerrahi ile Hangi Sorunlar Çözülür?

İskelet ve diş yapısı ile ilgili sorunların çözüldüğü Antalya ortognatik cerrahi işlemlerinde

Ortognatik Cerrahi
Ortognatik Cerrahi

genellikle çenenin bulunması gereken noktadan kayması, dişlerin konumunun yanlış şekilde sıralanması, elmacık kemiklerinin olması gerekenden farklı bir şekle sahip olması gibi sorunların çözülmesiyle ideal yüz yapısının ortaya çıkması sağlanıyor.

Antalya Ortognatik Cerrahi İşlemleri Kimler Tarafından Yapılır?

Diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında uzmanlığını yapmış olan diş hekimliğinden gelme cerrahlar tarafından Antalya ortognatik cerrahi işlemleri yapılmaktadır. Hastaların özellikle tedavi alacakları merkezlerin ya da doktorların bu alanda ne kadar deneyimli olduğuna dikkat ederek hareket etmesi gerekiyor.

Antalya Ortognatik Cerrahi İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Eğer Antalya ortognatik cerrahi hastanın durumuna göre iki aşamalı bir tedavi süreci gerekli oluyorsa bunlar tel tedavisi ve cerrahi işlem olmaktadır. Burada sorunun tespit edilmesinin ardından hastanın fotoğrafları ve filmleri çekilerek bunların analiz edilmesi sağlanır. Böylece ameliyat yönteminin ve tüm tedavi sürecinin de ne şekilde ilerleyeceği açık bir şekilde belirlenebilmektedir.

Yorum Bırak

9 − 7 =

Bizi Arayın