Antalya Ortodontist Önerileri

Antalya Ortodontist Önerileri

Antalya, Türkiye’de deneyimli diş hekimleri açısından gelişmiş bir şehirdir ve Antalya ortodontist önerileri alanında da en çok başvurulan bölgedir. Ortodonti, alt ve üst dişlerin aynı düzende olmasını sağlayan, alt ve üst çenenin kafa yapısıyla düzgün konumda olmasını hedefleyen, çenedeki uyumsuzluğu ve çapraşık diş ilişkilerini inceleyen ve bu uyumsuzluğu engellemeye çalışan ve en iyi şekilde tedavi etmeyi amaçlayan bir uzmanlık alanıdır, ortodonti uzmanlarına da ortodontist denilmektedir. Ortodontisler, diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 4-5 yıl kadar ortodonti alanında uzmanlık yaparlar.

Antalya Ortodontist Önerileri ve Tedavi Planlaması Nasıl Yapılmalı?

Diş ve çene problemi yaşayan hastaların tedavi planlaması yaşına göre karar verilir. Alt veya üst çenesi geride olan hasta ergenlik döneminde ise ortodontik yöntem ile tedavi olabilir. İskeletsel bozuklukları olan yetişkin bir hasta ise ortodonti cerrahi işbirliği tarafından tedavi edilmelidir. Antalya ortodonti tedavisinde uygulamalar ağrısızdır, sadece tellerin ilk takılmasında yanaklarda yaralar oluşturabilir ama o yaralar da bir hafta içinde geçmektedir.

Bebekken parmak emme, yalancı emzik kullanma ve tırnak yeme gibi küçük yaşta yapılan alışkanlıklar ortodontik bozukluğa neden olabilir ve bu alışkanlıkların 7-10 yaş aralığında tedavi edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, çok geç kalmadan bu alışkanlıkların apareyler ile önlenmesi gerekir. Erken ya da geç düşen süt dişleri de çapraşık dişlerin oluşumuna sebep olabilir.

Antalya Ortodontist Önerilerinde Tedavi Yaşı Kaçtır?

Ortodontik tedavisinde yaş sınırı bulunmamaktadır. Ortodontik tedavi planlaması ve tedavi süresi yaşa göre değişiklik gösterebilir. Tedavi planlaması, tedavi süresi ve tedavi sonucu hastadan hastaya değişmektedir. Hastanın öncelikle uzman kişi tarafından detaylı bir şekilde muayene edilmesi gerekir. Hastanın tedaviye zamanında ve düzenli bir şekilde gelmesi, ağız bakımına dikkat etmesi ve apareyleri düzgün kullanması gerekmektedir. Bu sayede tedavi süresi ortalama 1,5 yılda bitebilir. Bu tedavinin alanında uzman doktorlar tarafından titizlikle yapılmalıdır. Antalya ortodonti konusunda merak ettiklerinize, alanında uzman kadrosu ile en iyi hizmeti veren hastanemize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu kurumda, ortodontik tedaviler alanında uzman olan profesyonel doktorlar tarafından yapılmaktadır ve müşteri memnuniyetini de sağlayarak güvenilir bir hizmet verilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH