antalya ortodonti uzmanları

Antalya Ortodonti Uzmanları

Ağız ve diş problemleri genel olarak ihmal edilen sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Özellikle şekilsel bozukluklar en ihmal edilen konular arasında bulunmaktadır. Ancak bu bozuklukların ihmal edilmesi daha ciddi problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ortodonti bu noktada devreye giren bir bilim dalıdır. Ortodonti ağız ve çene yapısı ile dişlerin estetik olarak düzgün gözükmesini sağlayan bilim dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Antalya ortodonti uzmanları ile muayenehanemiz gerekli tedavi işlemlerini en iyi şekilde uygulamaktadır.

Antalya Ortodonti Uzmanları ve Tedavi Yöntemleri

Antalya ortodonti uzmanları ile birlikte farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Halk arasında diş teli olarak bilinen tedavi seçeneklerinde hareketli ve sabit olmak üzere iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Hareketli yöntemde uygulana tel tedavisi dişlerden çıkartılabilmektedir. Gerekli durumlarda çıkartılarak tekrar takılabilen bir sistemdir. Sabit tedavide ise dişlere uygulanan teller çıkmadan sabit kalmaktadır. Sabit tedavi ile daha hızlı ve etkili sonuç alınabilmektedir. Bu ve bunlara benzer tedaviler ile çene yapısının genişletilmesinden dişlerin aralarının kapanmasına kadar farklı problemler ortadankaldırılabilmektedir. Bunların yanı sıra cerrahi müdahale gereken durumlarda da bu şekilde tedavi seçenekleri de bulunmaktadır.

Antalya Ortodonti Uzmanları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya ortodonti uzmanları ile uygulanmakta olan tedavilerde dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Öncelikle ortodonti tedavilerinin genelinin uygulanması için diş yapısının belli bir olgunluğa ulaşmış olması gerekmektedir. Çocuklar yaşta olanlar için bu süreçler tam anlamı ile tamamlanmadığı için beklenilmesi gerekebilir. Tedavi süreci ve uygulamaları kişiden kişiye değişmektedir. Bu konuda kulaktan dolma bilgiler yerine uzman doktorların tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Özellikle dişlerin ve çene yapısının en iyi şekilde düzeltilmesi için uygulanan tedavilerin ihmal edilmemesi ve bunlara ek olarak ağız ve diş bakımlarının önemsenmesi gerekmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH