Antalya Ortodonti Uzmanı

Antalya Ortodonti Uzmanı

Antalya ortodonti uzmanı, diş hekimliğinin kollarından biri olan ve dişlerin çene kemikleri üzerinde uyumsuzlukları önlemeye çalışan tedavi yöntemlerinden biridir. Genel olarak, çapraşık diş yapısını tedavi eder. Bu uzmanlık dalı içerisinde alt ve üst çenelerdeki bozuklukların; yani alt çenenin önde olması ya da arkada olması genellikle ırsı bir durum olarak değerlendirilir. Ortodonti rahatsızlıklarında hastanın yaşı tedavinin şeklini belirliyor. Ergenlik döneminden yaşlılık dönemine kadar bu rahatsızlıkla karşılaşan kişilere ortodontik tedavi uygulanabiliyor. Çocukluk döneminde ise yalancı emzik, uzun süre biberon kullanma, tırnak yeme ve parmak emme gibi reaksiyonlar ortodontik rahatsızlıklara sebep olabileceği için uzmanlara göre bu tedavinin 7-11 yaşları arasında tedavi edilmesi öneriliyor. Bu alışkanlıklar önceden fark edilirse aparey gibi aparatlarla tedavi edilerek oluşabilecek iskelet bozukluklarının önüne geçilebiliyor. Bu kapsamda hizmet alabileceğiniz diş doktoru ortodonti alanında başarılı ve deneyim sahibi olması gerekiyor.

Hastanın Tedavi Süresi Ve Aşamaları

Antalya ortodonti uzmanı, yapılan araştırmalara göre; Çene büyük, dişler küçük olursa dişler aralıklı; çene küçük dişler büyük ise dişler çapraşık olabileceğini hastasına açıklayıcı bir şekilde anlatarak tedaviye başlayabiliyor. Bireyin üst çene büyüklüğünü annesinden alası, diş büyüklüğünü de babadan alması ırsi olabilme ihtimalini kanıtlar nitelikte sonuçlar doğuruyor. Bazı durumlarda süt dişler 8 yaşından önce düşerse kalıcı dişler burada oluşan boşluğa doğru kayıp asıl çıkması gereken dişin yandan çıkmasına ya da gömük oluşumuna sebep olabileceği için tedavi yaptırmak isteyenler alanında uzman bir diş hekimiyle anlaşarak başarılı sonuçlar alabiliyor. Aslında 1 ya da 1 buçuk sene yapılan tedavi yöntemini hastası ile paylaşan doktor ilerleyen aşamada olumlu sonuçlar alamıyorsa bu süreyi 2 buçuk seneye çıkararak dişlerde ki tüm sorunları başarıyla giderebiliyor.

Ortodonti Tedavi İle Dişler Nasıl Temizlenir?

Antalya ortodonti uzmanı uyguladığı tedavi yöntemleri bakımından en başta hastanın yaşına, tedavi süresine, karşılaştığı probleme göre işe başlamaktadır. Hastadan ise tedavi aşamasında randevularını sıkı bir şekilde takip etmesi, ağız bakımını aksatmadan yapması, ağzına takılan tel ve lastiklerini korumasını beklemekte ve bu süre planlandığı gibi giderse 2, 5 yıl gibi bir sürede tedavi tamamlanmış olabilmektedir. Bu kapsamda hizmet veren diş poliklinikleri istediğiniz zaman tedavi yaptırabilmeniz ve her zaman daha iyi daha ideal dişlere kavuşabilmeniz için yardımcı olabiliyor. Yedi yirmi dört hizmet veren sektörler arasında bulunan diş tedavileri kendi aralarında gruplara ayrılarak, her zaman hastasının yanında olmayı hedefliyor. Bu kapsamda bizden alabileceğiniz hizmet hem hastaları, hem de doktorun uyguladığı başarılı operasyonlar pek çok hastanın canını yakmadan son bulabiliyor.

 

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH