Antalya Ortodonti Klinikleri ve Tedavi

Ortodonti, insanın çene ve yüz bölgesinde bulunan bozuklukların teşhis edilmesi ve tedavi yöntemleri ile ilgilenen bilimsel bir daldır. Erken dönemlerde muhtemel bu ve benzeri rahatsızlıkların önlenmesi ve ilerleyen dönemlerde de meydana gelmiş bozuklukların düzeltilmesinde ortodonti tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Erken dönemlerde başlanılan bu tedavi yöntemleri ile küçük çocukların çene gelişimine yardımcı olunarak dişler olması gereken forma getirilmektedir. Yetişkin kişilerde ise bulunan bozuklukların düzeltilmesi sağlanmaktadır. Antalya ortodonti klinikleri söz konusu tedavileri hastalarına alanında uzman hekim kadrosu ile sunmaktadır.

Antalya Ortodonti Klinikleri ve Ortodontik Bozukluk Nedenleri

Ortodontik bozuklukların pek çok nedeni olabilmektedir. Bunlardan bazıları hormonlarda ortaya çıkan düzensizlikler, genetik faktörler, yirmi yaş dişlerinin öndeki dişleri sıkıştırması ile oluşan bozukluklar, diş eksikliklerine bağlı olarak oluşan bozukluklar, diş eti probleminden dolayı ortaya çıkan bozukluklar, süt dişlerinin oldukça erken bir dönemde kaybedilmesidir. Tırnak yeme, diş sıkma ve benzeri istenmeyen alışkanlıklar, sürekli aynı tarafa yatarak uyumak, emzik kullanımı, ağızdan nefes alınması ve beslenme düzensizlikleri de ortodontik bozukluklara neden olabilmektedir. Antalya ortodonti klinikleri ülkemizde ortodontik bozuklukların teşhis ve tedavisi alanında en iyi hizmet veren klinikler arasında yer almaktadır.

Antalya Ortodonti Klinikleri ve Ortodontik Bozukluk Göstergeleri

Ortodontik bozuklukların erken teşhis edilmesi, tedavi sürecinin iyi ve kısa sürede yapılması ve sonrasında daha büyük problemlerin meydana gelmemesi bakımından önemlidir. Ortodontik bozukluk göstergeleri olarak çapraşık dişler, yanlış konumlanan dişler, aşırı derecede ileri ya da geride bulunan çene, önde bulunan dişler, alt ve üst dişlerin temas etmemesi ya da anormal bir şekilde kapanması gibi hususlara bakılmaktadır. Antalya ortodonti klinikleri olarak söz konusu sıkıntılar ile gelen hastalarımızı uygun tedavi yöntemleri ile normal bir ağız çene ve diş yapısına kavuşturuyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH