antalya ortodonti fiyatları

Antalya Ortodonti Fiyatları

Günümüzde diş tedavileri için gelişen teknolojiler ile birlikte yeni yöntemler kullanılmaktadır. Dişlerin sağlıklı olması ile birlikte görüntü olarak da düzgün olması için teknikler ve tedaviler geliştirilmektedir. Dişlerin kendi içerisinde ve çene yapısına göre düzgün olmasını sağlayan bilim dalına ortodonti denilmektedir. Antalya ortodonti fiyatları bu bilim dalında uygulanan yöntem ve tedaviler için ortaya çıkan fiyatları ifade etmektedir. Dişlerin ve çenenin yapısı birlikte değerlendirilerek en doğru sonuç alınmaya çalışılmaktadır.

Antalya Ortodonti Fiyatları ve Uygulanan Tedaviler

Antalya ortodonti fiyatları ile ilgili olarak belirleyici olan etken kullanılan tedavi yöntemidir. Tedavi yöntemleri arasında hareketli ve sabit tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Ağız içerisine yerleştirilmekte olan sistemlerin çıkartılıp çıkartılmadığına göre bu seçenekler belirlenmektedir. Çıkartılabilen modeller gerekli görüldüğünde çıkartılıp tekrar takılması ile daha kullanışlı modellerdir. Ancak sabit olanlar ile daha kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Ortodonti yöntemleri ile dişlerin aralıklarının kapatılması ile birlikte çenenin genişletilmesi işlemleri de yapılabilmektedir. Bu yöntemlere ek olarak dişlerin tek parça halinde düzeltilmesi işlemleri de uygulanabilmektedir. Ayrıca implant yöntemi ile de eksik olan dişlerin yerine çene yapısına sabitlenen dişler şeklinde tedaviler de bulunmaktadır.

Antalya Ortodonti Fiyatları ve Tedavi Süreci

Antalya ortodonti fiyatları için belirleyici olan unsurlardan birisi de tedavi süreçleridir. Öncelikli olarak ortodonti tedavisi uygulanabilmesi için hastaların belli bir yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Aslında yaş aralığı kişiden kişiye değişmekle birlikte diş oluşumu tamamlanması sonrasında çene ya da ağız yapısında sorun olması durumunda tedaviye başlanmaktadır. Tedavi süreci için ilk basamak tespitlerin yapılması ve uygulanacak olan tedavinin belirlenmesi görülmektedir. Tespit aşamasında hastanın çene yapısı belirlenerek nasıl bir işlem yapılması gerektiği belirlenmektedir. Daha sonrasında tedavi süreci ve kontrol aşaması gelmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH