Antalya Ortodonti Diş Hekimleri

Antalya ortodonti diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen tedavilerde yöntem ve araçlar belirlenirken hastanın beklenti ve talepleri de dikkate alınmaktadır. Ortodontik tedavi görmesini gerektiren bir ağız ve diş problemi yaşayan hasta sayısı ülkemizde oldukça fazla olmakla birlikte birçok kişi ağzında görünecek tellerden rahatsızlık duyduğu için tedaviden kaçınmaktadır. Hastaların bu kaygısını gidermek amacıyla beyaz renkli porselen braket uygulaması yapılmaktadır. Hasta estetik açıdan bunu yeterli görmüyorsa en iyi alternatif yöntem lingual ortodonti tedavisini uygulamaktır. Bu yöntemde braket ve teller dişin iç kısmında ve görünmeyen bölümde yerleştirilmiş olduğundan ortodontik tedavi dışardan bakıldığında anlaşılmamaktadır.

Lingual Ortodonti Hangi Avantajları Sağlar?

Antalya ortodonti diş hekimleri tarafından uygulanan ve estetik görünüm nedeniyle hastalara tarafından da ilgi gören lingual ortodonti yönteminin görsellik dışında katkıları da bulunmaktadır. Bu yöntem, dişler çok ileri hareket ettirilmeden düzeltilmek istendiğinde ve diş kavsinin genişletilmesi gerektiğinde klasik yönteme kıyasla avantajlıdır. Dişlerin arka yüzeyi ön yüzeyi kadar düzgün olmadığından iç kısma uygulanacak braketlerin düzgün olması açısından her diş için ayrıntılı ölçülere göre özel braket üretilmektedir. Bu durum lingual ortodonti tedavisinde kullanılan braketlerin diş yüzeyi ile tam olarak uyum içinde olmasını sağlamaktadır. Braketlerin içerisinden geçen teller için de aynı durum söz konusu olup üretim ideal diş görünümünü sağlayacak şekilde özel olarak yapılmaktadır.

Antalya’da Ortodonti Tedavisi Nerede Yaptırılabilir?

Ortodonti tedavisi uzun süren ve hasta açısından dikkat edilmesi gereken noktaların fazla olduğu zahmetli bir süreçtir. Bu nedenle tedavi için seçilecek klinik, başarılı sonuçlar elde edilmesi için önemlidir. Antalya ortodonti diş hekimleri arasında uzmanlık ve deneyimi ile öne çıkan hekimleri barındıran kliniğimizde talepleriniz de göz önünde bulundurularak en uygun yöntem belirlenmektedir.

 

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH