Kanal Tedavisi Fiyatları

Antalya Kanal Tedavisi Fiyatları 2019

Ciddi anlamda diş çürümesi sorunu yaşayan hastalar için kanal tedavisi uygulanmaktadır. Kliniğimiz Antalya kanal tedavisi fiyatları konusunda başarılı ve kapsamlı bir şekilde hizmet sunarken aynı zamanda gerekli tüm müdahaleleri tamamlamaktadır. İşlem esnasında diş özü ve sinir alınarak dişlerin iç kısmı temizlenir ve ardından doldurma işlemi başlatılır. Bu sürece erken başlamak, dişlerin daha uzun vadeli kullanılması açısından çok önemlidir. Hastalar sürekli ağrıyan dişlerini ihmal ettiği zaman diğer diş dokularına yayılacak enfeksiyonla beraber diş kayıpları yaşanmaya başlanır.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi öncelikle dişin genel yapısı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra uygulanacak bir işlemdir. Dişler bu aşamada 3 tabakadan oluşmaktadır. Diş merkezinde yer alan boşluğa kök kanalı adı verilirken, kök kanalının içindeki yumuşak dokuya da pulpa kök kanalı denir. Pulpa kök kanalı, dişleri besler ve sinirler bakımından zengin bir yapıya sahiptir.

Bakımsız kalan dişler zamanla ağrımaya başlar. Bu ağrılar daha sonra enfeksiyonlarla beraber tüm dişlere yayılabilir. Herhangi bir dişin sinir dokusunun zarar görmesi halinde parçalanır ve bakteriler çoğalır. Sonuç olarak apse durumu söz konusu olur. Diş çürükleri tam da bu noktada hızlı bir şekilde tedavi edilmelidir. Kliniğimizdeki uzman diş hekimi Antalya kanal tedavisi fiyatları başta olmak üzere bu alanda ihtiyacınız olan tüm bilgileri tedaviden önce sizlerle paylaşmaktadır.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? Antalya Kanal Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Dişlerde meydana gelen hasara bağlı bir şekilde iki veya tek seansta tamamlanabilen kanal tedavisi, enfeksiyonlu dişlerde üç seansta yapılabilir. Uygulamadaki ilk adım, kök kanallarının şeklinin görülmesi için röntgen çekimiyle başlar. Daha sonra kök kanal çevresindeki kemiklerde enfeksiyon olup olmadığına bakılır. Dişin çevresindeki bölgenin uyuşması adına lokal anesteziye başvurulur. Artık bölgedeki sinirler alındığı için hastaya daha rahat bir şekilde müdahale edilebilir.

Kanal tedavisinin ikinci adımında enfeksiyonlu bölgeye ulaşmak adına dişin içine bir delik açılır. Daha sonra enfeksiyonlar temizlenir. Kanalın tam anlamıyla dolması için genişletme işlemine de başvurulur. Bu süreçte tırnak törpüsünü andıran kanal aletlerinden yararlanılır. Sinirlerin alınması sayesinde hasta herhangi bir ağrı hissetmez ve kalıntılar temizlendikten sonra dişler sızdırmaz hale getirilir.

Antalya kanal tedavisi fiyatları konusunda her zaman arayış içerisinde olan hastaların mutlaka kliniğimize başvurması gerekir. Son derece ağrısız ve başarılı bir şekilde uyguladığımız bu tedavinin son aşamasında diş boşluğu tamamen doldurulur. Hastalara dikkat etmesi gerekenler de aktarıldıktan sonra tedavi sona erer.

Kanal Tedavisinden Sonra Ağrı Yaşanır mı?

Kanal tedavisi, dişlerdeki ağrıyı ortadan kaldırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Hastalarda işlemden önce bir enfeksiyon ya da ağrı varsa birkaç gün boyunca dişte hassasiyet yaşanabilir. Ancak uzman hekimin önereceği ağrı kesicilerle bu durum kontrol altına alınabilmektedir. Ayrıca tedaviden bir sonraki gün hastalar normal yaşam koşullarına geri dönebilir.

Kanal Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanal tedavisinin iki seans olarak uygulanması halinde, işlem yapılacak dişin tedavi bitene kadar kullanılmaması gerekir. Ayrıca tedavi tamamen sona erse de ilk 2 saat herhangi bir gıda ya da sıvı tüketimi yapılmamalıdır. Yine ilk 2 gün boyunca yaşanabilecek hassasiyetlere karşı aşırı soğuk ve sıcak içecekler tüketilmemelidir.

Antalya kanal tedavisi fiyatları konusunda kliniğimizden detaylı bilgi aldıktan hemen sonra randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bununla birlikte tedavinin ardından ciddi bir komplikasyon yaşanmayacağı da bilinmelidir. Ortaya çıkacak komplikasyonlara da yine uzman hekim anlık müdahalede bulunarak gerekli aksiyonları alacaktır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH