implant fiyatları

Antalya İmplant Fiyatları

Doğal dişler için uygulanan en kaliteli ve kapsamlı uygulama implant uygulamasıdır. Bununla beraber hastalar Antalya implant fiyatları hakkında da araştırma yapmaktadır. Öncelikle uygulamanın ne demek olduğunu, nasıl yapıldığını ve avantajlarını bilmenizde yarar var. Bunun birlikte uygulama sonrasında dikkat edilmesi gerekenler de hasta tarafından bilinmelidir. Diş hekimleri bu konuda işlemden önce ve sonra hastalara detaylı bilgiler aktarır. Bu bilgiler ışığında hasta operasyona hazır bir şekilde kliniğe gelerek implant uygulamasından faydalanabilir.

İmplant Tedavisi Nedir?

Günümüzde sıkça uygulanan bu tedavi yönteminde, yapay diş kökleri kullanılmaktadır. İşlemin asıl amacı, ağızda boşluk oluşan diş yerlerine yeni diş kökleri ekleyerek hastanın daha rahat bir şekilde çiğneyebilmesini sağlamaktır. Ayrıca Antalya implant fiyatları oldukça uygun olduğu için işlemden faydalanmak isteyen hasta sayısı da artmaktadır. Titanyum vidaların ağızdaki boşluklara yerleştirilmesiyle tamamlanan bu uygulamada, belirli aralıklarla hekim kontrolü de yapılmaktadır.

İmplantların gerçek diş kökünün yerini alması sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilen implantlar, lokal anestezi altında hastanın ağız bölgesindeki boşluklara yerleştirilir. Çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökünün uzun ömürlü olduğu da unutulmamalıdır. Eksik dişlerin yerine kullanılan yapay diş kökleri, titanyumdan üretilen vidalarla sabitlenmektedir.

Yaş sınırlandırılmasının olmadığı bu işlemde hastanın bazı kriterlere sahip olması gerekir. Uygulamadan önce çene kemiği detaylıca kontrol edilir. Çünkü çene kemiği gelişimi tamamlanmamış hastalarda implant tedavisi yapılamaz. Bununla beraber çene kemiğinin genişlik ve boy ölçüleri de tedaviye uygun olmalıdır.

Antalya implant fiyatları araştırılırken kliniğimizin sunduğu bu hizmetin, steril ortamlarda gerçekleştirildiği unutulmamalıdır. İşlevini kaybetmiş olan veya çürümüş dişlerin çekilmesinden sonra oluşan boşluk, hastalarda estetik kaygılara da neden olmaktadır. Bu kaygıların ortadan kaldırılması adına implant diş tercih edilerek uzun vadeli kullanım yapılabilir.

İşlemden sonra hastaların karşılaşacağı komplikasyon sayısı oldukça azdır. Belirli bir süre yaşanacak ağrılar da hekimin tavsiye edeceği ağrı kesicilerle giderilmektedir.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

Lokal ya da genel anestezi altında yapılan bu işlemde çene kemiği kontrolü çok önemlidir. Eğer kemikler gelişmemiş ise uygulama başarısız olur. Zaten bu durumda herhangi bir operasyonun yapılması da uygun değildir. Çene kemiğinin implant vidasının genişliğine ve yüksekliğine de uyumlu olması şarttır. Bu gibi durumlar kontrol edildikten sonra hastaya Antalya implant fiyatları hakkında bilgiler verilir ve işlemlere başlanır.

Titanyum vidalar, implant tedavisinde kullanılan malzemelerdir. Çene kemiğine uyumlu olan bu vidalar doğal diş köklerinin yerini alır. İlk aşamada hastaya anestezi uygulanır ve diş etine kesi atılır. Diş eti altındaki çene kemiğinin tespit edilen implantın çapında genişletilmesi sağlanır. İmplantın bölgeye yerleştirilmesiyle birlikte ameliyat sona erer.

İmplantın Avantajları

İmplant dişler Antalya implant fiyatları kapsamında uygun fiyatlarla uygulandığı gibi birçok avantajı da beraberinde getirir. İlk olarak çene kemiğinde yaşanabilecek erimeleri azaltan bu uygulama son derece dayanıklıdır. Üstelik hareketli protez kullanan hastalarda ciddi bir özgüven sağlayan implant dişler, doğal dişlerde köprü uygulamasına başvurulmasını engellemektedir. Bu avantajları sayesinde günümüzün en çok tercih edilen diş tedavisi olduğu bilinmektedir.

İşlemdeki en büyük avantaj ise, kaybedilen dişlerin yerine aynı özellik ve şekilde olan dişlerin getirilmesidir. Kaybolan dişlerin yerine her zaman doğru tedavi uygulanmalı ve implant dişlerle bu sorun giderilmelidir. Bu uygulamada hastalar bazı endişelere de kapılabilir. Ancak ağrısız bir şekilde uyguladığımız implant tedavisinde herhangi bir yan etkiyle de karşılaşılmaz.

İmplantın Dezvantajları Var mı?

İmplantın bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle hatalı uygulamalardan kaynaklı olarak bazı komplikasyonlarla karşılaşılabilir. Ek olarak enfeksiyon ve kanama durumu da söz konusu olabilir. Hastalara bu yüzden tedaviden önce gerekli hatırlatmalar yapılır ve muayene sürecinde Antalya implant fiyatları hakkında tüm bilgiler verilir.

Uygulamanın bir diğer dezavantajı, ağrı ve morarmalardır. Genelde zorlu vakalarda karşılaşılan bu durumlarla ilgili de hekim gerekli tedbirleri alacaktır. Son olarak implant dişin kemikle kaynaşma süresi boyunca hastaların ağız ve diş sağlığına önem göstermesi çok önemlidir. Bu konuda sigara tüketiminin, tedavi sürecine olumsuz etki yapacağı unutulmamalıdır.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

İşlemden önce hastaların klinikte muayenesi gerçekleştirilir. Bu kapsamda diyabet hastalarının dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Ancak düzenli bir şekilde diyabet kontrolü yaptıranların herhangi bir sorun yaşamayacağı da bilinmelidir. Ayrıca Antalya implant fiyatları, zorlu vakalar için değişebilir. Çünkü kullanılacak ekstra malzemeler, implant tedavisinde ekstra maliyet anlamına gelir.

İmplant Dişlerin Ömrü Ne Kadar?

antalya implant diş fiyatı

Tamamen kullanılan malzemenin kalitesine ve hekimin başarı oranına göre değişen bu durum, başarılı ameliyatlarda uzun yıllar sürmektedir. Elbette cerrahın tecrübesi de bu anlamda çok önemlidir. Steril ve uygun koşullarda kullanılan implantların ömür boyu doğal diş olarak kullanılacağı unutulmamalıdır. Yine bu süreçte Antalya implant fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Sağlığınız için kullanacağınız kaliteli malzemeler, implantın ömrünü de artıracaktır.

İmplantların Temizliği Nasıl Yapılır?

Avantajlı bir diş tedavisi olan implant, işlemden sonra bazı durumlara dikkat etmeyi gerektirir. Ağız içindeki yabancı cisimler ya da dişlerin az fırçalanması, implantın temizliğine zarar verecektir. Bu yüzden düzenli bir şekilde dişlerin fırçalanmaya devam edilmesi şarttır. Öte yandan işlemden sonra sigaranın mümkünse tüketilmemesi gerekir. Düzenli diş fırçalanması yanında implant için özel olarak üretilen diş ipi ve arayüz fırçası da kullanılması önerilir.

İmplant Tedavisi Pahalı mı?

Pek çok hasta Antalya implant fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ister. Öncelikle teknolojinin gelişimi sayesinde diş tedavilerinde de en hızlı ve kaliteli çözümler uygulanmaya başlanmıştır. Köprü tedavisine göre biraz daha maliyetli olan implant tedavisi, kliniğimizdeki uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Ayrıca Antalya implant fiyatları net bir şekilde ifade edilemeyebilir. Çünkü hekimin muayene sürecinde hangi yöntemin kullanılacağı ve talep edilen protez türüne göre fiyatlandırma değişecektir. Ek olarak hastanın diş sağlığına göre detaylı bilgiler hasta ile paylaşılacaktır.

İmplant Diş Tedavisi Fiyatları

Kemik içi implant fiyatları, belirtildiği üzere kullanılan malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Bu yüzden detaylı muayene sonrasında hekim tarafından en güncel fiyat listesi paylaşılmış olacaktır. İmplant tedavisi, köprü uygulamasına göre çok daha başarılı ve mantıklı bir işlem olduğu için hekimler tarafından da önerilmektedir.

Günümüzdeki herhangi bir diş kliniği, hastayı muayene etmeden fiyat hakkında bilgi verememektedir. Ancak yapacağınız araştırmalarda ortalama implant fiyatları hakkında bazı bilgiler edinebilirsiniz. Yine de hekimle yapacağınız görüşmenin ardından muayene tamamlandıktan sonra tedavinin fiyatlarını ve uygulamanın ardından dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH