Antalya implant diş

Antalya İmplant Diş

Dişlerimiz vücudumuzun en görünen, en çok çalışan ve en estetik organlarının başında gelmektedir. Onların kötü görünmesi veya hastalıklı olması hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Dişlerimiz çok sağlam olmasına rağmen çok çeşitli nedenlerle kırılmakta ya da farklı sebepler yüzünden çürümektedir. Günümüz diş tedavilerinde ileri teknoloji ile birçok diş problemi çözüme kavuşmaktadır. Ayrıca erken teşhis de olası diş problemlerinin fark edilerek önlem alınması açısından önemlidir.

Ancak bazı durumlarda ne yapılırsa yapılsın dişler eksilmektedir. Bu durumda yerine yeni diş yapılma ihtiyacı doğmaktadır. Diş tedavilerinde bunun için çeşitli yöntemler olsa bile en kalıcı ve sağlam yöntem diş implantı yapılmasıdır.

İmplant Diş Nedir?

implant diş nedir

Çene kemiğine yerleştirilen ve diş protezlerine destek olarak yapılandırılan yapay diş köklerine implant denilmektedir. İmplantlar eksik dişlerin yerine yapılacak protezlere diş kökü görevi görürler. Ancak bu uygulama çene kemiğinin uygun ve yeterli olması durumunda yapılır ve basit bir operasyondur. Eğer kemik yoğunluğu ve miktarı gerekli olan seviyede değil ise bu uygulama öncesinde ilk önce kemik oluşturulmasına yönelik işlemler yapılması gerekir.

İmplantlar, diğer uygulamalara göre daha uzun ömürlüdür. Neredeyse bir ömür boyu sorun çıkarmadan kullanılır. Diş implantları vücut dokusu ile uyumludur titanyum gibi malzemelerden üretilir.

Diş hekimi steril bir ortamda küçük bir cerrahi operasyon ile implantı çene kemiğine yerleştirir. İmplantlar ortalama 2 ile 3 ay arasında çene kemiği ile tamamen kaynaşmaktadır. Sonrasında üzerine uygun protez ile tamamen doğal görünümde diş rahatlıkla konulabilir.

Diş implantlarının doğru ve sağlıklı olabilmesi için bazı koşullar gereklidir.

  • Bu işlem uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır.
  • Çene kemiği ile uyumlu implantlar kullanılmalıdır.
  • İmplant diş veya diş eti hastalıkları yanı sıra kemik erimesine sebep olmamalıdır.

Diş implantlarının kalitesi kadar bu konuda uzman diş hekimi tarafından uygulanması sürecin başarısı açısından çok gereklidir. Sayın ortodonti olarak Antalya implant diş tedavilerinde bu alanda uzman diş hekimleri ile çalışıyoruz. Kaliteli malzemeler ile hastalarımızın estetik ve sağlıklı dişlere kavuşması için hizmet veriyoruz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

implant diş kimlere uygulanabilir

İmplant tedavisinde yerleştirilecek olan vidaların belli bir genişliği ve yüksekliği bulunmaktadır. Bu sebeple de uygulanacak olan bölgedeki çene kemiğinin de belli bir genişliği ve yüksekliğinin olması gerekmektedir. Eğer kemik dokusu implant için yeterli değilse diş hekimi ileri diş cerrahisi tekniği olan greftleme yöntemi ile bölgeye doku takviye edilerek, bölgenin implanta uygun hale gelmesi sağlanır.

Çene kemiğinin kalitesi implant tedavisin başarısını doğrudan etkiler. İmplant tedavisine engel olacak bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Kişinin genel sağlık durumu iyi ise bu tedaviden kolaylıkla yararlanabilir.

Ancak tedavi öncesinde ve sonrasında da diş etlerinin  yanı sıra ağız ve diş sağlık durumunun da  çok iyi olması gerekir. Ağız ve diş sağlığının ve bakımının aksatılmaması tedavinin başarısı için önemlidir. Diş implantı tedavileri kemik gelişimi daha tamamlanmamış çok genç yaştaki hastalar için önerilmez.

İmplant tedavisi birçok yarar sağlar. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kaybedilmiş dişin yerine yapılacak implant ile çevre dişler kadar tüm çiğneme sisteminin fonksiyonu ve sağlığı düzelir.
  • Doğal formunda hem estetik hem de çiğneme fonksiyonu olan bir diş elde edilmiş olur.
  • Diş implantı ile yapılan diş ile boşluklar dolduğundan diğer dişlerin bu boşluğa doğru kayması engellenir. Bu şekilde dişlerde olası şekil bozuklukları da olmaz.
  • Diş çekimi sonrasında oluşan boşlukta zaman içerisinde ortaya çıkabilecek kemik kaybı da diş implantı yapıldığında engellenmiş olur.

Bakıldığında diş implantı estetikten çok diş formunun ve ağız sağlığı açısından da önemlidir. Antalya’da bulunan diş kliniğimizde hastalarımıza uygun tedaviler sunuyoruz. Sayın Ortodonti olarak Antalya implant diş tedavilerinde hastalarımızın doğru şekilde tedavi edilmeleri için çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne ağız ve diş sağlığında bilinçlendirilmesi ve geliştirilmesi için çaba sarf ediyoruz.

İmplant Diş Nasıl Yapılır?

İmplant Diş Nasıl Yapılır

İmplant tedavisi genel olarak hastanın durumuna bağlı olarak uzman diş hekimi tarafından karar verilir. Hastanın durumuna, muayene sonuçlarına ve röntgenlere bağlı olarak süreçlerde değişiklik gösterebilir.

Ancak genel olarak implant tedavisi iki aşamada gerçekleşir. İleri cerrahi operasyon gerektirmeyen durumlarda standart implant süreci ile işlemler yürütülür. İlk aşamada implant yerleştirilecek olan bölgeye lokal anestezi verilir. Sonrasında diş eti dikkatli şekilde kaldırılır. Öncesinde belirlenmiş olan kemiğin yüksekliği ve kalınlığına uygun implant için kemikte yer hazırlanır ve implant bu yere yerleştirilir.

İkinci aşamada ise implantın kemikle bütünleşmesi belli bir süre beklenir. Bu süre kemiğin ve uygulanan çeneye göre değişiklik gösterir. Bu süre içerisinde implantın üstü kapalıdır. Süre dolduktan sonra implantı üstü açılır ve protez diş yerleştirilerek işlem sonlandırılır.

İmplant yerleştirildikten sonra ikinci aşamaya geçmek için hastanın kemik kalitesi, yaşı ve genel sağlık durumuna göre 1 ile 6 ay süre içerisin kemik iyileşmesi gözlemlenir. Ancak bu ileri cerrahi uygulamalar yapılmadığı durumlardadır. Günümüzde kullanılan implantlar kemik ile kolay kaynaşacak türde materyallerden üretilmektedir.

İmplant tedavisi tamamlandıktan sonra özellikle ağzı hijyenine çok dikkat edilmelidir. İmplantın ömrü bu hijyenle bağlantılıdır. Eğer yetersiz ağız hijyeni olursa ileri ki yıllarda implantın kaybedilmesi gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Sayın Ortodonti kliniğimizde Antalya implant diş tedavilerinde hastalarımızın kaliteli hizmet alması için çalışmaktayız. Amacımız tüm hastalarımızın ağız ve diş sağlıklarında yüksek sağlık derecesini yakalamaktır. Bu amaçla kaliteli malzemeleri steril ortamlar, doğru tedaviler ile hizmet veriyoruz.

Antalya İmplant Diş Tedavileri

Kliniğimizde diş bakımlarından ileri diş cerrahi yöntemlerine kadar çok çeşitli hizmetler verilmektedir. Antalya implant diş tedavilerinde hastalarımızın iyi hizmet alması için sürekli kendimizi geliştirerek, eğitiyoruz.

Diş bakımından beyazlatmaya ya da diş çekiminden implant tedavisine kadar küçük ya da büyük tüm tedavilere önem veriyoruz. Çünkü ağız ve diş sağlığının temeli doğru bakım ve bilinçlenmedir.

Kalitemizi her zaman koruyarak daha üste taşımak için çalışıyoruz.

One Comment

Yorum Bırak

twelve + one =

Bizi Arayın