Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Diş ve diş etleri problemleri doğuştan gelen bir rahatsızlıktan kaynaklı ya da zamanla oluşan problemlerdir. Diş eti problemleri tedavi gerektiren sorunlardır. Tedavi edilmediği taktirde daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Sağlıklı bir yapıya sahip olan diş etlerinde fırçalama ya da diş ipi kullanımı sırasında kanamalar meydana gelmez.Şişlik renk farklılığı gibi bir görünüm söz konusu değildir. Sağlıklı diş eti rengi açık pembe renkli bir görünüme sahiptir. Diş etleri sağlıklı diş eti görünüme sahip değilse, günlük hayatta ya da diş bakımı sırasında bazı problemler ortaya çıkıyorsa diş hekimine başvurulması gerekmektedir.

Diş etleri ile diş etini destekleyen dokuları etkisi altına alan ve yetişkinlerdeki diş kayıplarının çoğunun da temelini oluşturan iltihaplı hastalıklar periodontal hastalık olarak ifade edilmektedir. Bu hastalıkların erken teşhis edilmesi durumunda tedavinin başarısı arttığından bu sorunlardan muzdarip olanlar Antalya diş eti tedavisi fiyatları  için ne kadar sorusu gündeme gelmektedir. Periodontal hastalıkların öncelikle önlenmesi ve tedavinin de doğru ve zamanında planlanması doğal dişleri korumak ve çiğneme işlevinin başarısını sürdürmek bakımından önemlidir.

Periodontal Hastalık Türleri ve Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları 

Antalya diş eti tedavisi fiyatları periodontal hastalığın türü ile doğrudan ilgilidir. Periodontal hastalıklar ilk olarak diş eti iltihabı olarak da ifade edilen gingivitis ile başlamaktadır. Hastalığın erken dönemi olan bu aşama diş eti kanamasının görüldüğü, hacim olarak büyüyen ve kızaran diş etlerinin bulunduğu bir dönemdir. Erken dönemde kişiyi fazla rahatsız etmeyen bu hastalık, tedavi edilmediğinde ilerlemekte ve alveol kemiğine ulaştığında oluşabilecek hasarların geri dönüşü yoktur. Periodontal hastalıkların ilerlemiş safhaları periodontitis olarak ifade edilmektedir. Bu aşamada dişi destekleyen dokuların yanı sıra alveol kemiği hasar görmektedir. Dişler ve diş etleri arasında periodontal cep oluşması halinde enfeksiyon yerleşerek hastalığın ilerlemesini kolaylaştırmaktadır.

Periodontal rahatsızlıklar erken teşhis ile daha rahat tedavi edilebilmektedir. Erken tedavi uygulanmadığı zaman ileri yaşlarda başka problemlere yol açabilmektedir. Bu durumun yanı sıra diş kayıpları meydana gelebilmektedir. Dişlerde iltihaplanmalar, diş eti sızlamları, diş eti renk farklılıkları gibi problemler varsa periodontal rahatsızlıkların başlangıç evresi olabilir. Uzman diş hekimi kontrolü ile tedavi uygulanarak bu rahatsızlıklar sonlandırılabilir.

Diş eti Hastalığının Belirtileri ve Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları 

Antalya diş eti tedavisi fiyatları öncesinde merak edilen bir başka husus da hastalığın belirtileridir. Birçok bulgu arasında fırçalarken dişlerin kanaması, diş etlerinin şişmiş, hassas ve kırmızı olması, diş etlerinin dişten uzaklaşması, iltihaplı akıntı ve dişler arasında aralık oluşması gibi hususlar olmaktadır. Ayrıca ısırmada görev yapan dişler arsındaki ilişkiler değişmektedir. Ağızda sürekli kötü koku hali ile birlikte bölümlü protez uyumunun bozulması da hastalık belirtileri arasındadır.

Ağız ve diş bakımının düzenli bir şekilde yapılmadığı zamanlarda diş ve diş etleri çevresinde bakteri oluşumları meydana gelmektedir. Zaman içerisinde ilerleyen bu problem diş etlerine ve dişin kemik dokusuna zarar verir. Diş eti problemlerinin ilerlemesi durumunda diş iltihaplanmaları artabilir, diş kemiklerinde erimeler, dişlerin yer değiştirmesi, boylarının uzaması gibi problemler yaşanabilir. Doğru teşhis ve erken tedavi ile bu tarz diş ve diş eti problemleri ortadan kaldırılır ve sağlıklı bir ağız diş yapısı elde edilebilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH