estetik diş uygulaması fiyatları

Antalya Diş Estetiği

Diş estetiğinin değerlendirme sürecinde pek çok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. Dişlerin rengi, konumu, boyu ve şekli değerlendirildikten sonra uygulanacak estetik operasyonu da belirlenmiş olunur.

Zirkonyum başta olmak üzere porselen dolgular, basit kompozit dolgular ve lamine porselen dolgu uygulamaları, Antalya diş estetiği olarak sunduğumuz hizmetlerden bazılarıdır. Diş estetiği sadece kaplama ve diş beyazlatma gibi süreçleri içermez. Alanında uzman doktorların bireylerde daha güzel bir gülüş estetiği oluşturmak için de çalışmalarına devam ettiği bilinmektedir.

Geleneksel Diş Hekimliği ve Diş Estetiği

Ağızda oluşan hastalıkların önlenmesi, ağız hijyeni ve genel tedavi süreçlerine odaklanan geleneksel diş hekimliğine karşın kozmetik diş hekimliği dişlerin görünümünü düzeltmeye yönelik işlemler yapmaktadır. Ayrıca diş estetiği, hastanın rahatlıkla seçebileceği tedavi yöntemlerini bir arada sunmaktadır. Bu sayede gülüşünüzün daha estetik ve sağlıklı olması sağlanır.

Tüm bu süreçlerle ilgili diş sağlığınızı korumak ve diş estetiği uygulamalardan yararlanmak için artık Antalya diş estetiği kliniğimize başvurabilirsiniz. Dişlerinizde ve gülüşünüz de hoşunuza gitmeyen ya da düzeltilmesini istediğiniz herhangi bir faktörün gelişen teknolojilerden faydalanarak uygulama sürecine dahil edildiğini unutmayın.

O halde Antalya diş estetiği olarak hastalarımızla birlikte incelediğimiz ve geliştirdiğimiz alanlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

  • Diş hizalanması
  • Diş rengi
  • Kayıp dişler
  • Dişeti gülüşü

Kayıp Dişler ve Diş Estetiği

Gülüşün görünümünü olumsuz etkileyen bir ya da birden fazla kayıp diş, özgüven eksikliğine de sebep olmaktadır. Buna bağlı olarak diş çürüme riski de artmaktadır.

Doğal olarak ağız sağlığıyla beraber yüz estetiğinde kayıp dişlerle ilgili estetik uygulamalardan yararlanılmalıdır. Kısmi protez, köprü ya da dental implantlar sayesinde eksik dişler rahatlıkla tamamlanabilir.

Hizalama ve Diş Estetiği

 

Aralarında boşluk olan dişlerle birlikte üst üste binen ya da eğrilmiş olan dişler için Antalya diş estetiği olarak oldukça başarılı çözümler sunuyoruz. Bu tür dişler genelde kaplamalarla düzeltilmektedir. Ayrıca gülümseme esnasında dişlerinizin çok daha güzel bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dişeti Gülüşü ve Diş Estetiği

Çatlamış, düzgün olmayan veya ufalanmış dişlere daha güzel bir görünüm kazandırmak için estetik operasyonlardan faydalanılabilir. Bu sayede dişeti gülüşü tekrar şekillendirilirken kalıcı çözümlere ulaşılabilir.

Diş Rengi ve Diş Estetiği

Çapraşık olan dişler, diş implantları, Estetik kompozit dolgular, porselen kaplama ve köprüler ile estetik prosedürler değerlendirilerek diş rengi düzeltilebilmektedir.

Estetik Diş Dolguları

Kullanım alanlarına göre farklı estetik özellikler kazanan kompozit dolgular ayrıca dayanıklık özelliklerine göre hastaların beğenisine sunulmaktadır. Estetik diş dolgularında genelde dişler arasındaki boşlukların kapatılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Ayrıca yüzey bozukluğu, çapraşıklık ve ön dişlerdeki çeşitli sorunlar için de estetik diş dolgularından yararlanılmaktadır. Antalya diş estetiği olarak bu konudaki tüm imkanlarımızı hastalara sunuyor ve daha güzel diş ve dişetine sahip olma garantisi veriyoruz.

Tam Seramik Kaplama

Full porselen kron kaplama olarak da bilinen tam seramik kaplama, diş estetiğinde en çok başvurulan uygulamalardan biridir. Kullanılacak porselenlerin öncelikle ağız dokusuyla uyumlu olması şarttır.

Ayrıca alerji yapmayan estetik malzemelerden olan porselenlerin içeriğinde metal bulunmamaktadır. Bu sayede renk değişiklikleri gözlemlenmez. Estetik anlamda uyumlu hale gelmesi için ağız içinde tercih edilecek bölgeye göre tam seramik kronlar farklı şekillerde kullanılabilir.

Zirkonyum porselen, Empress ve Feldspatik olarak üçe ayrılan tam seramik kaplamalar, Antalya diş estetiği kliniğimiz tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Diş renklenmeleri ve şekil bozukluklarında çokça tercih edilen Zirkonyum kaplamanın yanı sıra dişler arasında boşluk ve aşınmış dişlerde Empress porselen uygulanmaktadır. Feldspatik porselen ise hafif diş renklenmeleri ve yine dişler arasındaki boşluklarda tercih edilebilir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH