antalya diş estetiği ameliyatı

Antalya Diş Estetiği Ameliyatı

Sağlıklı bir hayata sahip olabilmek ve ağız dolusu gülebilmek için öncelikle diş estetiğine sahip olmanız gerekir. Doğuştan oluşan veya sonradan görülen sıkıntılarla diş estetiğinde ortaya çıkan problemlerin giderilmesi için ortodontik tedaviler uygulanmaktadır. Merkezimizde profesyonel ortodontistler tarafından sağlanan Antalya diş estetiği ameliyatı operasyonları sayesinde farklı uygulamalarla bu sorunlar ortadan kaldırılabilir. Bu yöntemlerden birisi olan ortognatik cerrahi sistemi farklı ameliyatlar uygulanmasını gerektirmektedir. Cerrahi yöntemler diş estetiğinde ilerleyen dönemlerde kullanılan tedavi sistemleridir.

Ortognatik Cerrahide Antalya Diş Estetiği Ameliyatı

Merkezimizde hizmet veren ortodontistler tarafından diş estetiği ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ortognatik cerrahi hizmetleri de verilmektedir. Merkezimizde Antalya diş estetiği ameliyatı işlemleri gerçekleştirmeden önce hekimlerimiz öncelikle cerrahi öncesi ortodontik tedavi uygulamaları sağlamaktadır. Bu yöntemler sonrasında gereken noktada ortognatik cerrahi ile birlikte ameliyathane şartlarında üst ve alt çene hareket ettirilecek hale getirilerek doğru bir konuma sabitlenir. Ameliyat sonrasında birkaç günlük yapılan takip ile birlikte beslenme durumlarına dikkat edilerek hastaların yaklaşık bir ay içerisinde tekrar hayatına dönmesi sağlanır. Ameliyat sonrasında ağız ve diş bakımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Antalya Diş Estetiği Ameliyatı ile Sağlıklı Ağız Yapısı

Ağız ve diş estetiğini bozan durumların başında dişlerin ve çene kemiğinin yanlış konumlanmış olması ve kullanım sıkıntıları oluşturması bulunur. Bu nedenle merkezimiz ortodontist hekimleri öncelikle klasik uygulamalar tercih ederken daha sonrasında Antalya diş estetiği ameliyatı uygulayabilirler. 1950’li yıllarda oluşturulan yöntem sayesinde ortognatik cerrahi uygulamaları ile çene kemiğinin düzenlenmesi sağlanırken boyutunun arttırılması da sağlanabilir. Genellikle cerrahi operasyonlar erken yaşlarda uygulandığında daha kolay ve daha pozitif bir sonuç oluşturabilir. Bu nedenle ortodonti tedavisi için geç kalınmamalıdır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH