diş dolgusu ücretleri bilgisi

Antalya Diş Dolgusu Fiyatları

Diş tedavileri arasında en sık uygulanan bir yöntem olan diş dolgusu çürük nedeni ile fonksiyonlarını kaybetmiş olan dişin tekrar görünüm ve fonksiyonel açıdan düzeltilmesi işlemidir. Çürük diş sorunu ile karşı karşıya olan hastalar tarafından merak edilen Antalya Diş Dolgusu fiyatları her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen ücretlere tabidir.

Antalya diş dolgusu fiyatları 2019 yılına ait olan fiyatlar için de kliniğimizden randevu alarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Çürümüş olan dişlerin, çürük alanının kazındıktan sonra çeşitli uygulamalar sonrasında, oyuk alanının uygun malzeme ile doldurulması şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir. Alanında uzman olan hekimlerimiz sizler için en uygun dolgu tedaviyi uygulayarak sizleri diş ağrısından kurtarmaktadır. Antalya diş dolgusu fiyatları konusunda Sayın Ortodonti olarak bütçelerinizi zorlamadan ve uygun ödeme olanakları ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Çürük diş hastada orta ve şiddetli ağrılara neden olur. Çürüğün yüzeysel kısımda oluşması diş köklerine inmemesi durumunda doğal dişi kurtarmanın en iyi yolu dolgu tedavisidir. Diş Hekimliğinde en sık uygulanan tedavi şekli olan dolgu hakkında en merak edilen konu ise her yıl itibarı ile diş dolgusu fiyatları olmaktadır.

Antalya Diş Dolgusu Güncel Fiyatları

antalya diş dolgusu en ucuz fiyat

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl belirlenen tedavi ücretleri en asgari ücretler üzerinden hesaplanmaktadır. Antalya diş dolgusu fiyatları ücreti yapılan dolgunun çeşidine ve  kaç defe uygulandığına göre değişiklik gösterir. Bu kapsamda detaylı bilgi almanın en sağlıklı yolu diş hekimi muayenesinden sonra belirlenmelidir. Uzman diş hekimlerimiz ise öncelikle sizlerin sağlığınızı düşünerek fiyat ve ödeme konusunda bir çok kolaylık sunmaktadır.

Diş Dolgusu Çeşitleri ve Fiyatları

Diş dolgusu birden fazla çeşit içeren bir tedavi metodudur. Bu çeşitlilik fiyatlarına da yansımaktadır. Bu nedenle tercih edilen diş dolgusu kişiye özel olduğundan fiyatlandırma konusunda da farklılık oluşabilir.

İnley diş dolgusu fiyatları

İnley diş dolgusu, kaplama ve dolgu arasında olan bir çözümdür. Dolguyu destekleyecek miktarlarda diş yapısı bulunmadığı takdirde ve dişin kron ile kaplanacak kadar zarar görmediği durumlarda inley dolgu tercih edilir. Estetik diş dolgusu olarak da bilinen inley dolgular amalgam ve kompozit dolguların bazı dezavantajlarına karşın geliştirilmiştir. Estetik bir dolgu çeşidi olduğu için diş dolgusu fiyatları içinde bir miktar fazla ücretlere tabidir. Fakat uygun ödeme koşullarımız sayesinde ödeme konusunda asla zorluk yaşamazsınız. İnley diş dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi için mutlaka bizlerle iletişime geçmelisiniz.

Amalgam diş dolgu fiyatları

Amalgam dolgu bir diğer ismi ile gümüş dolgu civa maddesinin başka bir madde ile bileşiminden oluşur. Civaya alerjisi olan bireylerin kullanamayacağı bir dolgudur. Yaklaşık olarak 150 yıllık bir geçmişe sahip olan amalgam diş dolgusu günümüze kadar geliştirilmiştir. Oldukça sağlam bir madde olduğu için çok uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Amalgam diş dolgu fiyatları diğer dolgu çeşitlerine göre oldukça ekonomiktir.

Kompozit diş dolgusu fiyatları

Kompozit dolgu diş renginde beyaz dolgu olarak tanımlanır. Genellikle ön dişlerde kullanımı oldukça uygundur. Sağlam bir yapıya sahip olduğu için çiğneme basınçlarına karşı daha az aşınma olan dolgu maddesidir. Estetik bir uygulama olduğu için amalgam diş dolgusuna göre daha pahalı bir dolgu çeşididir.

Antalya diş dolgusu fiyatları dolgunun uygulanacağı bölge, yapılacak olan işlem, hekim ve dolgunun çeşidine göre farklılık gösterir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz dilerseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

About the Author :

One Comment

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH