diş beyazlatma işlemi fiyatlari

Antalya Diş Beyazlatma

Dişler her insan için estetik açıdan büyük önem taşır. Özellikle de sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak isteyen bireyler çeşitli işlemlere başvurabilmektedir. Bu bakımdan Antalya diş beyazlatma kliniğinde uygulanan başarılı tedavi yöntemleriyle daha beyaz dişlere sahip olurken ağız ve diş sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Diş beyazlatma son dönemlerde sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Diş yüzeyinde yer alan gözenekli mine yapısında inorganik, organik ve renkli maddelerin, özel jeller ile beyazlatılmasından sonra ağız ve diş bakımına önem verilmelidir. Dişlerin beyazlatılmasından sonra düzenli olarak dişler fırçalanmaya devam edilmelidir.

Diş Beyazlatmaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Kişisel bakım konusunda gerekli yöntemleri uygulayan bireyler için dişlerin görünümü de çok önemlidir. Çünkü dişlerdeki renk veya şekil bozuklukları aynı zamanda psikolojik sorunları beraberinde getirebilir. Günümüzde pek çok kişi doğal yollarla diş beyazlatma yöntemlerine de başvurabilir. Ancak bitkisel yöntemlerin hiçbir zaman tıbbi müdahaleler kadar kapsamlı ve başarılı olmadığı bilinmektedir. Geçici olacak diş beyazlatmak için günümüzde en çok kullanılan yöntem, karbonat ile diş macununu karıştırarak dişleri fırçalamaktır. Bununla beraber diş beyazlatma kalemleri de rağbet görmeye başlamıştır. Elbette diş hekimlerinin onayı ile beraber bu ürünlerden yararlanılabilir. Ancak en doğru çözüm Antalya diş beyazlatma kliniğimizden bu hizmetleri almak olacaktır.

Diş Rengi Neden Değişir?

Dişlerin oluşumu sırasında ortaya çıkan yapısal problemler başta olmak üzere anne karnındayken antibiyotik alımı ve bebeklik dönemindeki hatalı beslenme alışkanlıkları diş renginin değişmesine neden olmaktadır. Ayrıca yetişkin bireylerde ise tüketilen içecek ve yiyeceklerde bu sorunlar baş gösterebilir. Genelde kahve, çay ve sigara tüketiminden kaynaklı dişlerde renk değişimi olmaktadır. Son olarak içme sularında bulunan flor miktarı da diş rengini değiştirebilir.

İç ve dış renklenme olarak diş hekimliğinde iki farklı kategoride ele alınan bu değişimlerle ilgili genel bilgilere sahip olmak önemlidir.

Dış renklenmeler genelde boyayıcı gıdalar, kahve, çay ve sigara ile diş üzerine yapışan gıdalardan kaynaklı oluşur. Kolay çıkabilen bu lekelerden kurtulmak için diş taşı temizliği yapılabilir. İç renklenmeler ise dişin iç kısmına nüfuz eden lekelerdir. Bu lekeler fırçalama ile giderilmez ve diş beyazlatma uygulamasına başvurmak gerekir. O halde Antalya diş beyazlatma olarak diş rengi değişimleri için bizimle iletişime geçebilir ve kalıcı çözümlerle karşılaşabilirsiniz. Dişin diğer renklenme nedenleri;

  • Travma sonrasına diş içindeki canlı dokunun ölmesi
  • Diş kanamaları
  • Kırmızı şarap tüketimi
  • Kanal tedavisi sonrasında diş içinden gelen renk değişimleri
  • Amalgam dolgudan sonra oluşabilecek durumlar
  • Yaşam boyu süren fizyolojik renklenme olarak sıralanabilir.

Diş renklenmeleri tespit edildikten sonra uygun tedavi yönteminin uygulanması gerekmektedir. Haliyle hangi tip tedavinin uygulanacağına sadece diş hekimi karar verebilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

diş beyazlatma tedavisi antalya

Diş beyazlatma yöntemleri günümüzde 5 farklı yöntemle uygulanabilmektedir. Biyolojik diş beyazlatma başta olmak üzere ofis tipi, ev tipi, tek diş ve kombine diş beyazlatma olarak incelenen bu uygulamalardan hangisinin size uygun olduğuna hekim karar vermektedir.

Biyolojik Diş Beyazlatma: Diş minesine onarım yapabilen bu uygulamada hassasiyet oluşma riski çok azdır. Bununla beraber dişlerde kapsamlı bir beyazlama sağlar.

Kombine Tipi Beyazlatma: Bu beyazlatma yönteminde ofis ve ev tipi birlikte uygulanmaktadır. İlk olarak ofiste yapılacak beyazlatma işleminden sonra 3 güne kadar ev tipi beyazlatma işlemiyle desteklenmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma: Sadece diş kliniğinde uygulanabilen yöntemdir. Genelde zaman sorunu olan hastalar için uygundur. Diğer yöntemlere göre daha kısa sürede tamamlanan bu işlemde dişlerin üst kısmına bir jel sürülür ve lazer yardımıyla bu jel aktif hale getirilir. Ortalama 1 saat içinde beyazlatma tamamlanmış olunur. Günümüzde lazerle diş beyazlatma olarak da adlandırılmaktadır. Ayrıca Antalya diş beyazlatma kliniğimizde son derece başarılı bir şekilde ofis tipi beyazlatma hizmeti sunulmaktadır.

Ev Tipi Beyazlatma: Hastaların ağız içinden ölçüler alınarak kişiye uygun beyazlatma plakları hazırlanır. Bu plakların içerisine de bir miktarda beyazlatma jeli sürülür. 6 saate kadar sürebilen bu işlem toplamda 15 güne kadar devam etmektedir. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli durum, beyazlatma jelinin fazla kullanılmamasıdır. Jelin fazla kullanımı plaktan taşmaya neden olmakla beraber diş etlerini tahriş edecektir. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman diş etleri hızlı bir şekilde temizlenmelidir.

Kimler Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir?

Öncelikle bu işleme engel olacak bir diş eti ya da diş hastalığı olmayanlar Antalya diş beyazlatma kliniğimizde bu tedaviyi talep edebilir. Fakat hastanın işlemden önce birtakım muayenelerden geçmesi gerekecektir. Eğer diş eti hastalığı var ve çürükler de ilerlemiş ise önce bu durumlar için tedavi uygulanacak ve daha sonra diş beyazlatma işlemine geçilecektir. Ayrıca gelişimini henüz tamamlayamamış kişilerle beraber emziren ve hamile olanlara bu uygulama önerilmemektedir.

Diş Beyazlatma Güvenli midir?

Günümüze kadar yapılan pek çok çalışmada, beyazlatma solüsyonunun %10 oranında kullanılmasının herhangi bir soruna neden olmadığı tespit edilmiştir. Bununla birlikte Antalya diş beyazlatma olarak dişlerde kalıcı hasar veya yapısal değişiklik gibi bir durumunda yaşanmayacağını belirtmekte fayda var.

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı mıdır?

Her kişide farklı olan bu süreç bazen 3 ay bazen de 3 yıla kadar devam etmektedir. Kahve, çay ve sigara alışkanlığı fazla olan kişilerde uygulamadan sonra beyazlığın kalma süresi daha kısadır. Dişlerin yeniden renk değiştirmesinden sonra 6 ayda ya da senelik olarak bu uygulamanın tekrarlanması önerilmektedir. İşlemin yeniden yapılması, beyazlığın ömrünü artırmaktadır. Elbette beyazlama süresinin kısalması da ekonomik ve psikolojik anlamda hastaları rahatlatacaktır.

Dişlerin ana renkleri, işlemin kalma süresini olumlu etkilemektedir. Örnek olarak, ana rengi sarı olan dişlerde beyazlatma uygulaması çok daha başarılıdır. Gri renklerde başarı oranı çok düşükken, kahverengi tonlu dişlerde başarı oranı azdır. Son olarak ağızdaki eski kaplama ve dolgu renkleri için bu uygulamanın herhangi bir şekilde başarıya ulaşamadığı da bilinmektedir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Var mı?

Dişleri beyazlatmak için kullanılan ilaçlar, bireylerde soğuk veya sıcak hassasiyeti oluşturabilmektedir. Tedaviden 1 ya da 2 hafta sonra geçecek olan bu durumla ilgili kaygılanmaya gerek yoktur. Ayrıca ilacın diş etlerine temas etmesi halinde diş etlerinden yanma ya da renk değişikliği gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ancak bu durumların geçici olduğu da bilinmelidir.

Evde uygulanan diş beyazlatma tedavisinde, hastaların jeli fazla kullanması, diş minelerinde aşınmaya sebep olabilir. Haliyle beyazlatıcı jelin, çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmesi çok önemlidir.

Antalya diş beyazlatma olarak tedaviden sonraki ilk 2 haftalık evrede, dişlere kaplama veya dolgu yapılmamasını öneriyoruz. Çünkü beyazlatma için kullanılan ilacın etkisi devam edeceği için, farklı bir uygulamada başarı söz konusu olamayacaktır.

Yan etkiler en çok hamile ve emziren bayanlarda görülebilir. Bu nedenle Antalya diş beyazlatma uygulamalarından yararlanmadan önce diş hekiminin öneri ve bilgilendirmelerine dikkat etmenizde yarar var. İşlemin ağrılı olmadığını ve herkeste aynı beyazlığı sağlamayacağı da bilinmelidir. Bu süreç tamamen metabolizma ve dişlerin uygulamadan önceki renk durumuyla ilgilidir.

 

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH