Antalya diş beyazlatma

Antalya Diş Beyazlatma

Dişler çok çeşitli nedenlerden dolayı lekelenebilir veya doğal rengini kaybedebilir. Dışsal bu renk değişimi içeceklerden, yiyeceklerden veya sigara gibi alışkanlıklardan olabilir. Özellikle de çay, kahve, tütün ve boya içeren içecekler bu lekelerin oluşmasındaki önemli sebeplerin başında gelir. Bu lekeler sadece dişin dış yüzeyi ile alakalıdır.

Dişlerin daha parlak ve beyaz yapılması işlemine ise diş beyazlatma işlemi adı verilmektedir. Bu işlem, diş yüzeyine zarar vermeden dişlerin daha beyaz ve parlak görünmesini sağlar. Bu işlem en çok tercih edilen kozmetik diş işlemleri arasındadır. Çünkü parlak dişler görünüşü önemli ölçüde etkileyen ve olumlu şekilde değiştirir.

Bu işlem tek seferlik olmayıp, duruma ve zaman bağlı olarak tekrarlanması gereken bir işlemlerdir.

Dişlerin Renkleri Neden Değişir?

Dişlerin Renkleri Neden Değişir (2)

Dişin en dış tabakası mine yüzeyidir .  Her gün yediklerimiz, içtiklerimiz aldığımız katı ve sıvı gıdalar  dişin bu dış katmanında ince partiküller halinde  birikebilir. Bunlarda diş lekelerinin oluşmasına neden olur. Diş minesinin lekeleri tutan gözenekleri olması da bu sorunu arttıran bir unsurdur.

Dişlerin lekelenmesi veya sararmasının bazı yaygın nedenleri vardır. Bunlar;

  • Sigara, tütün türevi maddeler kullanımı,
  • Kola, kahve ve çay gibi içeceklerin tüketimi,
  • Dişlere iyi bakılmaması,ağız hijyenine yeteri kadar önem verilmemesi,
  • Yaşlanma gibi faktörlerdir.

Tartar oluşumu bile dişlerin renginin değişmesine neden olabilir. Yaşlanma sürecinde diş mineleri inceldikçe, dişler koyulaşır ve daha az parlak hale gelir. Ayrıca doğal olarak lekeli dişlere de sahip olmak mümkündür. Bunlar içsel lekeler olup çocukken çok fazla floride maruz kalmaktan da kaynaklanabilir. Ayrıca kullanılan bazı antibiyotiklerde bu duruma neden olabilir. Sayın Ortodonti olarak Antalya diş beyazlatma hizmetlerinde etkili sonuçlar almaktayız.

Diş Beyazlatma Neden Önemlidir?

Diş Beyazlatma Neden Önemlidir

Dişlerimiz sosyal anlamda sürekli göz önünde olan dokularımızdır. Hele ki yoğun iş hayatında sürekli insanlarla iletişim  halinde iken dişlerin önemi daha fazla artmaktadır. Dişlerin kötü görünmesi, renklerinin kötü olması karşı taraf için rahatsız edici bir durum haline kolaylıkla gelebilir.

Dünya üzerinde çok az sayıda insan parlak ve beyaz dişlere sahiptir. Parlak dişler hem estetik açıdan iyidir hem de görünümü karşı taraf açısından olumlu etkiler.

Bu açıdan günümüzde diş kozmetiğinde en fazla uygulanan prosedürlerin başında iş beyazlatma işlemleri gelmektedir. Diş hekimleri tarafından çeşitli işlemler sonucu yapılan bu prosedür sonrası lekeli, sararmış görüntüden kolayca kurtulunur.

Ancak bu işlem tek seferlik değildir. Çünkü sürekli devam eden şartlar dişi etkileyeceğinden belli bir süre sonra yeniden leke ve sararmaların ortaya çıkması normaldir. Bu sebeple belli zamanlarda bu işlemin yenilenmesi gerekir. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen bu prosedür özellikle büyük şehirlerimizde diş hekimlerinin sıklıkla uyguladığı bir işlemdir. Antalya diş beyazlatma işlemini kliniğimizde hastalarımızın estetik görünüme kavuşması için bu hizmeti sunmaktayız.

Diş Beyazlatma İşlemi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Beyazlatma işlemi sadece diş problemleri işlemin başarısını etkileyen önemli bir unsurdur. O sebeple bu işlemi yapmadan önce diş çürük ve sorunlarının giderilmesi gerekmektedir. Çünkü beyazlatma için kullanılacak solüsyon çürümüş alanlardan dişin iç kısımlarına etki edebilir.

Ayrıca diş etleri de geri çekildiğinde ise dişin açıkta kalan kökleri sarı ya da renksiz olarak görünecektir. Beyazlatma işlemi onları beyaz yapmayacağından başarılı bir görünüm elde edilmez.

Dişlerdeki çürüme dişleri hassas hale getireceğinden beyazlatma işlemi sırasında kişinin rahtsız olmasına neden olabilir. Bu işlem kaplama yapılmış dişlerde de etkili değildir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Beyazlatma işlemi için birçok yöntem bulunmaktadır. Beyazlatıcı diş macunlarından lazer teknolojisine kadar çok geniş bir yöntem çeşitliliği bulunmaktadır. Ancak en iyi beyazlatma işlemi, her zaman diş hekimi tarafından ya da onun kontrolü altında yapılan işlemdir. Diş hekimleri peroksitli maddeler kullanarak beyazlatma işlemini gerçekleştirirler.

Bu işlemde dişin dış katmanındaki leke ve sararmaların çıkarılması için aşındırma gibi fiziksel ve kimyasal leke parçalama gibi de kimyasal süreçler uygulanır. Çünkü farklı işlemler dişin dış katmanındaki lekeyi parçalar, kaldırır. Bu şekilde de ortaya beyaz ve parlak dişler çıkar.

Beyazlatma işlemi genel olarak iki şekilde gerçekleştirilir. Bunlar klinikte ya da evde kişilerin uygulayacağı yöntemlerdir.

Klinik uygulaması: Bu işlemde hasta ile diş hekimi doğal diş rengine karar verirler. Bundan sonra da diş hekimi dişlerin üzerinde özel bir beyazlatma ilacı sürerek özel aletler vasıtasıyla işlem yapar. Bu işlemde beyazlatma hızlıdır ve daha uzun süre kalıcılığı bulunmaktadır.

Evde yapılan uygulamalar: Burada ise içerisinde daha az karbamid peroksit içeren maddeler kullanılır. Diş hekimi ve kişi ile birlikte dişin rengi saptanarak diş ölçüsü  alınır. Hangi yöntemin uygulanacağına kişi ve diş hekimi birlikte karar verirler. %10’luk karbamidperoksitli ajanın ağızda kalma süresi 8-10 SAAT, %16’LIK AJANIN 4-6 SAATTİR. Bunun yanısıra hazır plaklı %6 hidrojen perosit içeren ajanların ağızda kalma suresi 60-90 dakikadır. 5 ile 7 günlük kullanım önerilir.Sayın Ortodonti, Antalya diş beyazlatma işleminde hastalarımızın istedikleri sonuçları elde etmesi için performans göstermektedir. Diş sağlığınıza sizin kadar önem veriyoruz.

Diş Beyazlığının Ömrü Ne Kadardır?

Diş Beyazlığının Ömrü Ne Kadardır

Bu durum kişiden kişiye değişlik göstermektedir. Faktörlere bağlı olarak bu durum 3 ay ile 3 ya da 4 yıl arasında değişen bir zaman sürecindedir.

Çünkü sigara, çay ve kahve gibi alışanlıklar beyazlatma işleminin ömrünü kısaltır. Böyle bir durumda sararmalar yüzde 30 ile 40 arasında geri döner. Bu çeşit alışkanlıkları olmayan kişilerde ise beyazlatma işlemi daha uzun ömürlü olup genel olarak yüzde 10 ile 20 arasında geri dönüşler görülür. Beyazlatma işlemi en az 6 ile 1 sene de bir tekrar edilmesi gerekir.

Diş sağlığınız bizim için önemlidir. Dişlerinize yönelik tüm işlemlerde size doğru tedavi ve uygun maliyetlerle hizmet vermek için çalışıyoruz. Antalya’da bulunan kliniğimizde tüm cerrahi işlemleri gerçekleştiriyoruz. Sayın Ortodonti olarak Antalya diş beyazlatma işleminde kaliteli hizmet anlayışı ile siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Yorum Bırak

7 − 2 =

Bizi Arayın