Antalya diş beyazlatma işlemi

Antalya Diş Beyazlatma İşlemi

Ağız ve diş sağlığı konusu sağlığımız açısından her zaman önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Dişlerimizin günlük olarak temizlenmesi gerekliliği gibi belli dönemler halinde muayene edilmesi gerekmektedir. Sağlıklı dişlerin, beyaz ve güzel bir görüntüye sahip olduğu bilinmektedir. Ancak bazı gıdaları tüketilmesi, sigara, alkol ve kafeinli içecekler gibi şeylerin kullanılması dişlerde sararmaya yol açmaktadır. Diş sağlığı açısından zararlı olan bu gıdaların yol açtığı sararma için Antalya diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır.

Antalya Diş Beyazlatma İşlemi ve Aşamaları

Antalya diş beyazlatma işlemi sağlıklı ve güzel bir dişe sahip olmak için uygulanmakta olan bir tedavi işlemidir. Dişlerin etrafından oluşan sarı tabakadan sağlıklı bir şekilde kurtulmak üzere uygulanmaktadır. Günümüzde bu sorun için farklı tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi ev ortamında uygulanabilen tedavi seçeneğidir. Bu işlem için özel olarak üretilmiş olan bazı maddeler ile birlikte kullanılan protezler ile uygulanan tedavilerdir. Bu ilaç ile birlikte kullanılan protezler dişlerde belli süre kalarak dişlerin beyazlatılmasını sağlamaktadır. Özellikle akşam saatlerinde kalması tavsiye edilen protez ile etkili sonuç alınmaktadır. Diğer bir uygulama yöntemi olarak klinikte uygulama bulunmaktadır. Lazer cihazları ile yapılan uygulamada yine diş üzerine sürülen özel madde ile birlikte uygulanan lazer işlemi ile dişler hızlı şekilde beyazlatılmaktadır.

Antalya Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Antalya diş beyazlatma işlemi için süre, kişiden kişiye değişmektedir. Ancak uygulanan tedavide bir ya da iki hafta içerisinde olumlu ilerlemeler sağlanabilmektedir. Bu hastalıkların tedavisi için ağız ve diş ile ilgili bakım ve işlemlerin aksatılmaması tavsiye edilmektedir. Daha hızlı şekilde sonuç alabilmek için destekleyici işlem olarak uygun diş fırçası ve macunu ile fırçalama işlemi yapılmalıdır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH