antalya diş beyazlatma fiyatları 2018

Antalya Diş Beyazlatma Fiyatları

Doğru ve başarılı bir şekilde uygulanan diş beyazlatma işlemi sonrasında kalıcı sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Bu kapsamda dişlere zarar verilmeden uzun yıllar içinde oluşan lekeler ortadan kaldırılabilir. Ayrıca diş beyazlatma uygulaması sayesinde göz alıcı bir gülüşe sahip olurken aynı zamanda daha beyaz ve temiz bir görünüme ulaşabilirsiniz. Diş beyazlatmanın en önemli sonucu ise diş dokusunun tamamen korunmasıdır.

Diş Beyazlatma Neden Yapılır?

Bireyler günde 2 veya 3 kez dişlerini fırçalayarak diş sağlığını koruduğunu düşünmektedir. Öte yandan daha çarpıcı ve beyaz gülüşlere sahip olmak için artık diş beyazlatma işlemlerine başvurulmaktadır. Aynı zamanda diş beyazlatma fiyat konusunda da araştırma yapan bireyler aslında oldukça uygun rakamlarla bu hizmeti alabilmektedir.

Dişlerde meydana gelen renk değişimleri bireyleri rahatsız eder. Dişlerdeki renklerin değişmesine neden olan durumlar ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • Yüksek dozda flor kullanmak
 • Aşırı kahve tüketimi
 • Sigara ve alkol tüketimi
 • Yaşın ilerlemesiyle beraber mine tabakasında incelme
 • Kola tüketimi
 • Antibiyotik kullanımı
 • Kanal tedavisi sonrasında meydana gelen renk değişimleri

Diş beyazlatmanın önerilmediği durumlar da bulunmaktadır. Bunlar;

 • Diş hassasiyetinin olması
 • 15 yaşından küçük olmak
 • Diş eti çekilmeleriyle beraber kök yüzeylerinin açığa çıkması
 • Aşırı çapraşık durumlarının olması
 • Çürük dişlerin olması şeklinde sıralanabilir.

Diş beyazlatma uygulamasından önce estetik diş hekiminin kontrolü önemlidir. Bu sayede beyazlatmaya uygun bir aday olup olmadığınıza karar verilir ve ardından uygulamaya geçilir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatmanın farklı prosedürleri bulunmaktadır. Genelde 1 saat gibi kısa bir sürede uygulanan bu işlem bazı bireylerde 10 güne kadar farklı seanslarda yapılmaktadır. Özel plaklardan yararlanılarak yapılan diş beyazlatma fiyat konusunda da değişkenlik göstermektedir.

Hastanın dişleri kanal tedavisinden sonra renk değiştirmiş ise dişin içten beyazlatılması uygulamasına başvurulabilir. Her uygulama profesyonel bir şekilde yapılır ve hastanın talepleri karşılanır. Yine bu konuda Antalya diş beyazlatma fiyatları merak edilirken, kliniğimizi arayarak detaylı bilgi alabileceğinizi unutmayın.

Herkes Diş Beyazlatma Yaptırabilir mi?

Bu uygulamaya engel herhangi bir diş eti ya da diş hastalığı bulunmayanlar rahatlıkla işlemden faydalanabilir. Fakat kliniğimizde hekim muayenesinden geçmeden herhangi bir aksiyon alınmayacağı bilinmelidir. Yine bu süreçte diş beyazlatma işlemi fiyat bilgileri de hastayla paylaşılmaktadır.

İlerlemiş olan çürüklerle beraber diş hastalığı olanlar öncelikle diş tedavisi yaptırmalıdır. Bu uygulamalardan sonra diş beyazlatma prosedürleri uygulanarak başarılı bir şekilde işlemler sonlandırılmaktadır. Son olarak gelişimini tamamlayamamış hastalara, emziren annelere ve hamile bayanlara diş beyazlatma işleminin uygulanması önerilmemektedir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Var mı?

Bireylerde kısa süreli hassasiyete neden olan beyazlatma jelleri bazı hastalarda rahatsızlığa neden olabilir. Bu rahatsızlıklar genelde soğuk ya da sıcak içecekler ile havaya karşı meydana gelen hassasiyetlerdir. Normal bir yan etki olmakla beraber en geç 48 saat sonra bu durumlar ortadan kalkacaktır. Hassasiyetin devam etmesi halinde diş hekimiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Antalya diş beyazlatma fiyatları konusunda kliniğimizden bilgi alarak uygulamanın tüm adımlarını öğrenebilirsiniz. Beyazlatmanın etkisi 2 yıla kadar devam ederken hastalar da bu süreçte diş bakımını uygun bir şekilde sürdürmelidir. Herhangi bir ciddi yan etkisi bulunmayan diş beyazlatma tedavisi öncesinde kliniğimizde muayene olabilir ve hekimin uygun görmesi halinde işlemlere başlayabilirsiniz. Son zamanların en etkili ve başarılı diş estetik uygulamalarından olan diş beyazlatma, uzman hekimler tarafından gerçekleştirildiği sürece uzun yıllar dişlerin beyaz kalmasını sağlamaktadır.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH