Antalya çene tedavisi

Antalya Çene Tedavisi

İnsan ağız bölgesinde bulunan çene eklemlerinden kaynaklanan bir sorun olarak zaman zaman çene tedavisi gerektiren durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi hallerde bazen sadece alt veya üst çenede sorun olurken bazı durumlarda ise her iki çenede de sıkıntı oluşabilir. Kurum olarak Antalya çene tedavisi alanında uzman bir firmayız ve en kaliteli hizmeti verebilmekteyiz.

Antalya Çene Tedavisi Neden Gerekli?

Eğer çenedeki eklemlerde bir bozulma var ise yemek yerken çene bölgesinde bir ağrı oluşur.

Çene Tedavisi
Çene Tedavisi

Buna eşlik eden tıkırtılar da belirtiler arasında yer alır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız bir an önce Antalya çene tedavisi yapan kurumumuza müracaat etmelisiniz. Aksi takdirde sorun giderek ağırlaşabilir.

Ameliyatsız Antalya Çene Tedavisi Yöntemleri

Çene sorununda kurum olarak ilk önce ameliyatsız olan tedavi yöntemleri denenir. Bunlar gıda tüketiminde yumuşak olanların tercih edilmesi ve çene ekleminin çok fazla zorlanmamasıdır. Ayrıca ilaç tedavisi ile de eklem bölgesi rahatlatılır. Antalya çene tedavisi bu aşama ile sonuç alamaz ise cerrahi müdahale yapabilir.

Antalya Çene Tedavisi Uygulamalarında Cerrahi Yöntem

Bir sonraki aşamada denenen gece plakları ve diş sıkmaya karşı alınacak tedbirler sonuç vermez ise eklem bölgesine sıvı enjeksiyon uygulanır. Eğer tüm bu işlemler eklem kısmındaki ağrıyı gidermez ve istenen rahatlama olmaz ise Antalya çene tedavisi olarak cerrahi müdahale ile kesin sonuca ulaşılır.

Yorum Bırak

5 × 4 =

Bizi Arayın